Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vďaka školskému vzdelávaciemu programu Recyklohry, ktorého partnerom je aj spoločnosť Orange, sa podarilo minulý rok vyzbierať úctyhodný počet starých mobilov. Zapojili sa nielen školy, ktoré tak robia pravidelne, ale aj niekoľko nováčikov a znovu dokázali, že im záleží na ochrane životného prostredia.

Dvanásty ročník programu Recyklohry, ktorý prebiehal minulý rok na jeseň v materských, základných a stredných školách bol opäť úspešný. Žiakom sa tento rok podarilo vyzbierať 24 506 starých mobilov na 249 zapojených školách.

Environmentálny program Recyklohry spoločnosti ASEKOL SK už po štvrtýkrát podporila aj spoločnosť Orange. Tá sa už niekoľko rokov snaží o vzdelávanie a osvetu mládeže v oblasti recyklácie a ochrany životného prostredia.

 Nesmierne nás teší, že sa každý rok do Recyklohier zapája veľké množstvo škôl a žiaci majú záujem o zber starých mobilov, čim dokazujú, že témy ako udržateľnosť, recyklácia či ochrana životného prostredia im nie sú cudzie a pristupujú k nim zodpovedne,“ uviedla Andrea Ungvölgyi, CSR expertka v spoločnosti Orange Slovensko.

Spoločnosť piatim najaktívnejším školám poskytne granty v hodnote 1000 eur na realizáciu zelených projektov a pre najšikovnejších zberačov si pripravila tablety ako poďakovanie a motiváciu aj naďalej pokračovať v zodpovednej recyklácií.

Počas tohto ročníka sa najviac starých mobilov vyzbieralo na Strednej odbornej škole v Dunajskej Strede. Hneď za nimi sa umiestnila Základná škola Vysoká nad Uhom, ďalej Základná škola Odorín, Základná škola s materskou školou Mútne a Základná škola v Nových Zámkoch. Z víťaznej školy pochádzajú aj traja najlepší zberači. Prvému sa podarilo odovzdať 426 mobilov, druhému 389 a tretiemu 368 mobilov.

Sme radi, že sa nám podarilo dosiahnuť takéto pekné výsledky. Žiaci si vďaka tejto úlohe osvojili správny spôsob nakladania s elektroodpadom, čo je pre budúcnosť a ochranu životného prostredia i našej planéty nesmierne dôležité“, povedal Ronald Blaho, konateľ spoločnosti ASEKOL SK.

Odmenení neostali len žiaci z piatich najúspešnejších škôl, ostatné úspešné školy mali možnosť zabojovať o environmentálne divadielko, plecniaky od Abrfabr či knižnú odmenu. Navyše, aj pre usilovných učiteľov, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou programu, boli pripravené nákupné poukážky a  predplatné magazínu Forbes.  

Značky: