Tak a je to tu, reálny produkt z oblasti internetu vecí a v predaji aj na Slovensku. Awox StriimLIGHT Wi-Fi Color SLC-W10 kombinuje v sebe žiarovku s možnosťou nastavenia farby a tiež reproduktor. Máte tak svetlo a zvuk v jednom zariadení. Súčasťou dodávky je diaľkové ovládanie, ale tá pravá závislosť vzniká vtedy, ak si prepojíte StriimLIGHT s počítačom alebo ešte lepšie so smartfónom. Podporovaný je pritom Android aj iOS Potom máte k dispozícii plne grafické rozhranie a ovládanie zariadenia je o to zábavnejšie. Ani ste predtým netušili, že potrebujete mať toľko farieb svetla a zrazu si uvedomíte, že bez tohto už život nie je taký zábavný.

AvoxSliimLightWifiColor

Pravá zábava prichádza vtedy, keď začnete prehrávať hudbu, k dispozícii je možnosť prehrávania tej, čo máte v zariadení (MP3, AAC, WAV, PCM, FLAC), ale aj streamované služby ako je Deezer alebo Spotify. K tomu všetkému máte aj internetové rádiá a tu si naozaj vyberáte zo širokej ponuky. Nastavovať si môžete hlasitosť prehrávania, zastavovať a púšťať prehrávanie. Pri nastavovaní svetla si môže jej zvoliť intenzitu a tiež si vyberať farbu z ponuky 16 miliónov kombinácií.

AvoxSliimLightWifiColor2

Ešte treba pripomenúť, že spojenie medzi smartfónom a StriimLIGHT Wi-Fi Color je prirodzene cez Wi-Fi, teda vzdialenosť medzi zariadeniami môže byť aj dosť veľká. Na druhej strane Wi-Fi v miestnosti, kde chcete mať lampu musíte mať. Pri úvodnom pripájaní môžete potom zadať heslo do chránenej Wi-Fi siete cez smartfón alebo efektívnejší spôsob je pripojenie pomocou WPS (teda stlačením overovacieho tlačidla na Wi-Fi routri).

Awox       Farby

Awox StriimLIGHT Wi-Fi Color prichádza s veľkým závitom (E27). Ide o LED svetlo ako sme zistili, nezahrieva sa ani pri dlhšej prevádzke. Hudobný výkon je 13 W a svetelný 40 W, elektrická spotreba je 7 W. Udávaný rozsah frekvencie je 200 Hz až 20 kHz. Posluchovo je to bežná hudobná reprodukcia, nejde o nejaké zariadenie pre skutočných audiofilov.

Aké je pravdepodobné použitie? Je to super vec napr. do kuchyne, kde nie je dosť miesta na reproduktor so zosilňovačom a takto si to všetko dáte do lampy nad stolom. Alebo do detskej izby na prehrávanie rozprávky bez obavy, že dôjde k rozbitiu reproduktora. Žiarovka prirodzene svieti aj vtedy, ak máte telefón alebo počítač vypnutý, alebo je mimo dosahu, hudbu z neho sa však neprehráte. Lampu vždy môžete vypnúť vypínačom. S infračerveným diaľkovým ovládaním môžete potom nastaviť intenzitu svetla, ale aj cyklovať medzi rôznymi farbami. K dispozícii je 5 tlačidiel na vopred určené nastavenia.

Dialkove

A dobrá správa na záver, Awox StriimLIGHT Wi-Fi Color funguje aj ako rozširovať Wi-Fi siete, teda po jej inštalácii sa rozsah vašej bezdrôtovej siete rozšíri do ďalších častí domu. Ak budete mať viacero zariadení od firmy Awox, budete mať možnosť zónového ovládania.

Celkové hodnotenie? Je to vec, ktorou určite nadchnete svojich známych. Farbu svetla si prispôsobíte podľa nálady a podobne je to s hudbou. Odporúčame teda pre ľudí, ktorí presne niečo takého hľadajú, Awox StriimLIGHT Wi-Fi Color je všetko v jednom s relatívne jednoduchým nastavením a bezproblémovou prevádzkou. Počítajte s tým, že hmotnosť tohto zariadenia je 680 gramov a preto treba použiť relatívne masívnejšiu lampu.

Cena tejto žiarovky je 149 Eur vrátane DPH

Zariadenie do nášho testu zapožičala spoločnosť Bronso.

Link na produkt: http://www.bronso.sk/homepage/produkty-awox/led-ziarovky-awox/awox-striimlight-wifi-color/

8.3 Veľmi dobré

Užitočné zariadenie, ktorým sa radi pochválite

  • Dizajn 7
  • Funkčnosť 9
  • Ekológia 9

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.