Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pri nastavovaní nového LTE routeru Zyxel je dôležité sa riadiť niekoľkými jednoduchými pokynmi, aby všetci užívatelia mali k dispozícii spoľahlivé a rýchle pripojenie. Bližšie ich predstaví Patrick Hirscher, manažér spoločnosti Zyxel pre rozvoj trhu bezdrôtových technológií v regióne EMEA.

Posledný rok a pol sme svedkami mimoriadneho dopytu po našich LTE produktoch. Za ich predajnými úspechmi stojí rozmach práce z domu, záujem návštevníkov ubytovacích a reštauračných zariadení o pripojenie vo vonkajších priestoroch a rastúce povedomie zákazníkov o tom, že LTE je vhodné riešenie v miestach, kde nie je možné zaistiť rýchle a spoľahlivé pripojenie na internet káblom. A v neposlednom rade k vysokým predajom týchto zariadení prispieva tiež stále lepšia povesť spoločnosti Zyxel ako dodávateľa rýchlych a spoľahlivých produktov.

Zatiaľčo širokopásmové pripojenie dnes pozná takmer každý, ľudí s hlbším povedomím o technológii LTE a o tom, ako z nej vyťažiť maximum, sa ešte moc nenájde. V tomto krátkom článku sa s vami chcem podeliť o niekoľko poznatkov a osvedčených postupov, ktoré vám nastavovanie nového LTE routeru veľmi uľahčí.

Stačí pár jednoduchých krokov

Obrátili sme sa na náš tím podpory pre región EMEA s dotazom, ako dosiahnuť čo najlepšieho fungovania zariadení LTE/5G. Aby ste mali istotu, že váš router funguje na maximum, stačí realizovať dva jednoduché kroky.

Po prvé, pri nastavovaní routeru je dôležité myslieť na to, že router používa smerové antény, ktoré fungujú najlepšie, keď sú nasmerované priamo na najbližší vysielač mobilného operátora. Pokiaľ neviete, kde sa nachádza, pomôže vám naša aplikácia Ally pre chytré telefóny, s ktorou vysielač s najsilnejším signálom jedoducho nájdete. Stiahnuť si ju môžete z Apple nebo Google obchodu s aplikáciami. Správne umiestenie routeru má zásadný dopad na jeho stabilnú a spoľahlivú prevádzku, a preto je dôležité mu venovať dôkladnú pozornosť.

Po druhé, uistite sa, že signál nie je blokovaný žiadnymi prekážkami, a to ani potenciálnymi alebo dočasnými. Možno si poviete, že na niečo takého predsa nemusíme upozorňovať, ale opak je pravdou. Trvalé prekážky, ako sú okolné budovy, stromy a kríky, zrejme neprehliadne nikto, napriek tomu šíreniu signálu môžu brániť tiež prekážky dočasné, ako napr. autá alebo vonkajší nábytok. V mnohých prípadoch je vhodné anténu umiestniť čo najvyššie, aby sa minimalizovalo riziko toho, že signálu bude v ceste stáť nejaká prekážka.

Prepnutie prenosových pásiem

Pokiaľ pred spustením routeru realizujete vyššie popísané dva kroky, všetko by malo fungovať tak, ako má. Pokiaľ sa aj napriek tomu vyskytnú problémy s pripojením, vyskúšajte nasledujúce doporučenie. Najskôr skúste prepnúť prenosové pásmo. Na niektorých miestach bude možno signál 3G silnejší než 4G alebo napríklad 4G bude fungovať lepšie než 5G. K prepnutiu prenosového pásma slúži webové rozhranie routeru.

Tiež nie je na škodu overiť, či váš poskytovateľ služieb nemá práve u vás výpadok alebo iné technické problémy, a či nedochádza k nejakému nečakanému blokovaniu alebo rušeniu signálu.

Pokiaľ ani toto riešenie nepomôže, odporúčame vám navštíviť naše stránky zákazníckej podpory na adrese https://support.zyxel.eu/hc/en-us, ktoré obsahujú skutočne veľa užitočných informácií. Stačí napísať dotaz do vyhľadávacieho poľa a hneď by ste mali nájsť, čo hľadáte. A pokiaľ by ani toto nepomohlo, potom neváhajte kontaktovať svojho dodávateľa produktov Zyxel alebo našu najbližšiu pobočku.

Značky: