Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Inteligentný svetelný systém ponúka rôzne rozloženie svetla a neoslňujúce diaľkové svetlá

Nový plne elektrický Polestar 3 vyniká minimalistickým, futuristickým dizajnom. Medzi technologické vychytávky elektrického SUV patria HD LED svetlomety, ktoré vyvinula a vyrába spoločnosť ZKW, špecialista na svetelné systémy. Moduly predných svetiel s rozlíšením 1,3 megapixela automaticky prispôsobujú intenzitu, veľkosť a výšku svetelného lúča svetelným a poveternostným podmienkam, ako aj rýchlosti jazdy. Inteligentný systém svetlometov navyše zabraňuje oslňovaniu ostatných účastníkov cestnej premávky. „Systém svetlometov Polestar 3 spája najnovšie technológie a inovatívne funkcie do prémiového sériového produktu,“ hovorí Dr. Wilhelm Steger, generálny riaditeľ skupiny ZKW.

Inovatívna technológia „mirrorZ“

Základom špičkových svetlometov Polestar 3 je technológia „mirrorZ“ spoločnosti ZKW, ktorá dokáže vďaka pohyblivým mikrozrkadlám cielene ovládať a distribuovať LED svetlo. V kombinácii s prednou kamerou detekuje systém protiidúcu premávku a pomocou technológie „Digital Light Processing“ (DLP) automaticky stlmí a veľmi presne a plynulo zaostrí svetelný lúč na medzipriestory. Umožňujú to výkonné LED moduly s 1,3 miliónmi pixelov, ktorých svetlo sa usmerňuje prostredníctvom mikroskopicky malých, elektronicky riadených zrkadiel. „Výstražné funkcie pomáhajú zvyšovať bezpečnosť na cestách a predchádzať nehodám,“ je vysvetľuje doktor Steger.

Nadnárodný projekt

Polestar a ZKW spolupracujú už mnoho rokov. Wieselburský špecialista na osvetľovacie systémy, ktorý má závod aj v slovenských Krušovciach, už vybavil Polestar 2 prémiovými LED svetlometmi. Osvetlenie pre Polestar 3 bolo vyvinuté v závodoch ZKW vo Wieselburgu a v čínskom Daliane. Špičkový systém osvetlenia sa vyrába v ZKW Dalian, kým samotné vozidlo sa vyrába v Chengdu a Ridgeville v Južnej Karolíne. Elektronika modulu „mirrorZ“ pochádza z elektronického závodu ZKW vo Wiener Neustadt.

Značky: