Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Operátor O2 si aj tento rok tradične pripomenul 17. november, a to opäť netradičným spôsobom. Známy spisovateľ Daniel Hevier napísal pre O2 Rozprávku o slobode, ktorá hovorí, že Nežná revolúcia nie je iba rozprávkou a sloboda nie je samozrejmosť.

 

Príbeh o slobodnom umelcovi Zachariášovi, ktorý pred rokom 1989 čelil cenzúre a neslobode prejavu, bol v podaní herca Roba Rotha odvysielaný v špeciálnom podcaste SME Rozprávky.

17. novembra mala rozprávka premiéru v podaní charizmatického Roba Rotha aj ako video na Facebooku O2. Pozrieť si ju môžete tu: https://youtu.be/IUZ_hOEtu9M a podcast vypočuť na: https://open.spotify.com/episode/79I7V1qPml0cKef6dOzvMh?si=XtOg34ukRhaw72DuDtVJRw

Do kampane sa zapojilo aj viacero známych osobností, z ktorých mnohí rozprávku čítali svojim ratolestiam. Patrili medzi nich napríklad Lenka Šoóšová, Mária Čírová, Vladimír Kobielsky, Kristína Tormová, Barbora Krajčírová, Ján Koleník, Matej Tóth, Fero Joke, Lady Zika, a ďalší.

Na O2 Predajniach nájdete teraz aj špeciálne vydanie magazínu Sóda s Rozprávkou o slobode, ilustrované Hedvigou Gutierrez. Dozviete sa tiež viac o tom, ako vznikala, a to od samotného autora. Online verziu Sódy nájdete na: https://soda.o2.sk/pribehy/sloboda-nie-je-samozrejmost

O2 ďalej na pripomenutie 17. novembra zverejnilo na streamovacej službe Tidal svoj vlastný playlist „revolučných songov“, ktorý nájdete na: https://tidal.com/playlist/684d0181-2b36-4770-9e7e-c152ebfb5f57. V spolupráci s HBO GO tiež upriamilo pozornosť na filmy s tematikou novembra 89 a rodičom poslalo SMS správy s upozornením na premiéru rozprávky.

Značky: