Zoom výrazne zlepšuje zabezpečenie platformy

0

Dodatočné dvojfaktorové overenie by malo zaistiť vyššiu bezpečnosť.

Spoločnosť oznámila významnú aktualizáciu zabezpečenia a dúfa, že zo Zoom urobí bezpečnejšie miesto na komunikáciu. Používatelia teraz budú musieť na prihlásenie do Zoom poskytnúť dva samostatné identifikačné údaje.

Budú musieť spolu s heslom alebo PIN-om zadávať aj jedno z množstva ďalších poverení vrátane čipovej karty, mobilného zariadenia alebo biometrických informácií. Prioritou je zjavne vylepšené zabezpečenie, pričom dvojfaktorové overenie pridáva ďalšiu vrstvu ochrany, čo by malo obmedzovať narušenia bezpečnosti a krádeže identity. 

Ako už bolo spomenuté, Zoom bude ponúkať niekoľko rôznych druhov možností autentifikácie na poskytovanie jednorazových hesiel. Používatelia sa tiež môžu rozhodnúť, že im Zoom zašle kód prostredníctvom SMS alebo telefonického hovoru.

Dvojfaktorové overenie v Zoom je možné aktivovať už teraz.

Zdroj: TechRadar

Prečítajte si aj:

Huawei Watch Fit oficiálne: Keď sa fitness náramok premení na inteligentné hodinky

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár