Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Zvolenské Železničné opravovne a strojárne sa na nedostatok práce sťažovať nemôžu.

Tradičný slovenský výrobca a opravár hnacích koľajových vozidiel v uplynulých dňoch uzavrel zmluvu s ďalším zahraničným partnerom – ČD Cargo. Po rekonštrukcii dvoch vlakov pre prímestskú dopravu v Prahe je tak v krátkom časovom úseku český nákladný železničný dopravca ďalším veľkým partnerom pre Zvolenčanov.

ŽOS Zvolen podpísali s ČD Cargo dve zmluvy na výkony v súhrnnej výške 65 miliónov českých korún. Ich predmetom bude oprava celkovo 11 spaľovacích motorov hnacích dráhových vozidiel rady 750 a 10 spaľovacích motorov rady 742 v rôznych rozsahoch opráv. Tie budú realizované v rokoch 2019 a 2020. Nová spolupráca je výsledkom teraz ukončených výberových konaní z minulého roka.

„Teší nás, že sme pre mnohých zahraničných klientov obchodným stabilným partnerom. Prevažná časť našich výkonov smeruje práve mimo Slovenska a považujeme to za skvelé zúročenie dlhodobých skúseností s opravami spaľovacích motorov, ako aj s opravami hnacích dráhových vozidiel radu 750,“ povedal generálny riaditeľ ŽOS Zvolen Peter Rešetár. V minulom roku sa zrealizovali opravy aj do štátov ako Azerbajdžan či Poľsko.

Zvolenská ŽOS-ka bola v minulosti výhradným opravcom  spaľovacích motorov vyrobených v bývalom Československui a táto dohoda symbolizuje návrat k tradícii spred desiatok rokov. Aktuálne sa už vo Zvolene  nachádza päť českých spaľovacích motorov. Dva už absolvovali komisionálnu prehliadku. Tieto motory pochádzajú z SOKV České Budějovice a OKV Břeclav. V budúcnosti budú do ŽOS Zvolen pristavované spaľovacie motory už ako súčasť HDV rady 742, kde sa bude vykonávať zábeh, oživenie a funkčné skúšky vozidla v ŽOS Zvolen.

Značky: