Spoločnosť ZyXEL na tohtoročnom veľtrhu Mobile World Congress vystavila nové portfólio výkonných LTE produktov vrátane modelu LTE4506, ktorý je prvým HomeSpot routerom kompatibilným s LTE kategórie 6 a súčasne so štandardom 802.11ac.

Ako súčasť portfólia produktov pre mobilný prístup Wi-Fi HomeSpot router 4G LTE-A štandardu 802.11ac umožňuje spojenie s rôznymi mobilnými širokopásmovými službami po celom svete, k čomu slúži najnovšia technológia agregácie pásiem kompatibilná s LTE, DC-HSPA+/ HSPA/ UMTS a EDGE/ GPRS/ GSM. Model LTE4506 je jediným mobilným domácim routerom kompatibilným s LTE kategórie 6. Pomocou technológie agregácie pásiem router dosahuje rýchlosti prenosu dát pri downlinku až 300 Mbps, čo je dvakrát viac než u kategórie 4.

Vďaka najnovšej Wi-Fi technológii štandardu 802.11ac router LTE4506 poskytuje Wi-Fi služby v dvoch pásmach (2,4 GHz + 5 GHz) a dokáže súčasne podporovať až 32 užívateľov. Funkciu zdieľania Wi-Fi je možné jednoducho spustiť jednoduchým stlačením tlačidla. Medzi ďalšie výhody routeru patrí mikro USB konektor pre flexibilné nabíjanie a gigabitový LAN port pre káblové zariadenia.

„Router LTE 4506 umožňuje rýchlejšie sťahovanie a prenos dát zo 4G siete, a je tak ideálnym spoločníkom na každej rodinnej dovolenke a tiež pre užívateľa z radov malých podnikov. Vďaka tomuto routeru naviac poskytovatelia služieb môžu svojim zákazníkom ponúknuť väčšiu sieťovú kapacitu a nové aplikácie a služby, ktoré vyžadujú vyššie prenosové rýchlosti, ako napr. mobilné streamovanie videa a hranie hier,“ za spoločnosť ZyXEL dodáva Martin Bratičák, Head of Channel CEE.

ZyXEL ďalej na veľtrhu MWC 2016 predstavuje vonkajší 4G router LTE 7410, multimodálny router LTE 7460 a prenosný LTE router WAH7706. Spoločnosť dnes ponúka komplexné portfólio LTE produktov, ktoré uspokoja požiadavky rôznych užívateľov na rýchlu bezdrôtovú konektivitu.

„Dopyt po nonstop širokopásmovej mobilnej konektivite pre viacero zariadení rastie raketovou rýchlosťou, o čom svedčí aj 79 miliónov subskripcií v Európe v roku 2015 a boom technológií kompatibilných so štandardom 802.11ac,“ poznamenáva Martin Bratičák, Head of Channel CEE, ZyXEL. „Tento trend ešte zosilnie po uvedení ďalších šikovných zariadení a s tým, ako sa v roku 2016 realitou stane internet vecí. Portál Štatista odhaduje, že počet 4G subskripcií do roku 2020 vzrastie na 267 miliónov.“

Na výstavnej expozícii spoločnosti ZyXEL nechýbali ani produkty pre prepojenú domácnosť, riešenie Small Cell a produkty pre pokrytie budov. Spoločnosť ZyXEL návštevníkom veľtrhu predstavila, ako jej vyspelé riešenia uľahčujú fungovanie moderných mobilných sietí zjednodušením integrácie viacerých užívateľov a scenárov použitia, posilnením domácej konektivity v cloude a maximalizáciou mobilného širokopásmového pokrytia a kapacity.

Značky: