Cena tabletu pre profesionálov sa pravdepodobne bude pohybovať okolo 1000 dolárov.

Apple pred necelými tromi rokmi začal iPady zmenšovať (uviedol iPad mini), teraz ich plánuje zväčšovať. Tablety chce totiž povýšiť na plnohodnotné pracovné zariadenia.

Väčší iPad sa bude nazývať iPad Pro a Apple ho pravdepodobne predstaví niekedy v lete alebo na jeseň. Zariadenie ponúkne 12,5 až 13-palcový displej, NFC čip, ktorý bude umožňovať aj platby pomocou Apple Pay, vylepšený procesor a špeciálny Apple Stylus. Ten by mal s tabletom komunikovať prostredníctvom rozhrania Bluetooth a ponúkne extra funkcie.

Dodajme, že dotyková obrazovka by mala mať v sebe zabudovanú technológiu Force Touch. Tú využíva aj nový MacBook a dotyková plocha dokáže vďaka nej rozlíšiť medzi kratším a dlhším stlačením a tomu prispôsobiť kontextové akcie. Špekuluje sa aj o tom, že tablet ponúkne USB-C port ako náhradu za Lightning konektor, resp. ako doplnkový port.

Vzhľadom k cene bežných iPadov sa dá očakávať, že iPad Pro by sa mohol predávať za cenu okolo 1000 dolárov. A to je pomerne vysoká suma, za ktorú si kúpite aj ultrabook. Apple však chce iPadom Pro osloviť špecifickú skupinu používateľov, ktorí pre svoje potreby preferujú systém iOS a formát zariadenia. Je jasné, že ak potrebujete zariadenie na kancelársku prácu, kúpite si skôr notebook. iPad Pro by však mal byť ideálnym zariadením pre dizajnérov, architektov, fotografov…

iPad Pro by mohol vyzerať aj takto (Autor: NowhereElse)

iPad Pro by mohol vyzerať aj takto (Autor: NowhereElse)

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit