Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Microsoft  vydáva nový Office 2016. Aplikácie v tomto balíku sú najnovším prírastkom do predplatnej cloudovej služby Office 365, ktorá ľudom pomáha robiť ich prácu čo najlepšie a spoločne. Spoločnosť zároveň ohlásila nové a vylepšené služby Office 365 vytvorené pre tímovú produktivitu.

„Spôsob, akým ľudia pracujú, sa dramaticky zmenil a práve preto sa Microsoft rozhodol znovuobjaviť produktivitu a biznisové procesy pre svet, v ktorom sú na prvom mieste mobilita a cloud,“ povedal Satya Nadella, CEO spoločnosti Microsoft. „Najnovšie inovácie veľkým krokom vpred transformujú Office zo zaužívaného setu individuálnych aplikácií určených na produktivitu na set prepojených aplikácií a služieb navrhnutých pre modernú prácu, kolaboráciu a tímovú prácu,“ napísal Nadella o novom Office na oficiálnom blogu Microsoftu. Podrobnejšie informácie o Office 2016 poskytol na blogu Office korporátny viceprezident tímu pre klientské aplikácie a služby Kirk Koenigsbauer.

Office 2016 prináša nové verzie desktopových verzií Officu pre Windows, vrátane nástrojov Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Project, Visio a Access. Predplatením Office 365 získajú zákazníci prístup ku vždy aktuálnym a plne fungujúcimi aplikáciám naprieč ich zariadeniami v kombinácii s priebežne sa vyvíjajúcim setom spotrebiteľských a komerčných služieb ako napríklad online úložisko OneDrive, Skype pre biznis, Delve, Yammer a bezpečnostných funkcií v podnikovej sfére.

Nový Office a Windows 10 tvoria spoločne najlepšie možné kompletné riešenie na prácu. Aplikácie Office 2016, vrátane novej aplikácie Sway na vytváranie interaktívnych a zdieľateľných príbehov, ktoré vyzerajú skvelo na každej obrazovke, bežia na doteraz najlepšom Windowse úplne plynule. Windows Hello vás prihlási do Windowsu aj Office 365 v jednom jednoduchom kroku.1 Mobilné aplikácie Office pre Windows 10, vrátane funkcie Continuum2, ktorá umožňuje používať váš mobil ako počítač, zasa uľahčujú produktivitu na cestách. Asistentka Cortana3 sa dokáže spojiť s Office 365 a pomôcť s úlohami, ako sú napríklad prípravy na stretnutie.

Vytvorený pre tímovú prácu

Aplikácie Office 2016 zjednodušujú spoluprácu a odstraňujú bariéry na úspech tímu.

 • Co-authoring4 je teraz dostupný vo Worde, PowerPointe a OneNote na desktopoch. Píšte a upravujte dokumenty vo Worde spoločne v reálnom čase
 • Integrácia Skype naprieč balíkom Office vám umožní plnohodnotne chatovať, zdieľať obrazovku, rozprávať sa či uskutočňovať videohovory priamo z vášho dokumentu
 • Office 365 Groups sú teraz integrované do klientskej aplikácie Outlook 2016 a dostupné vo vašom obľúbenom mobilnom zariadení cez aplikáciu Outlook Group, ktorá prináša jednotný používateľský zážitok naprieč celým balíkom.

Ďalšie nové riešenia kombinujúce silu aplikácií a služieb pre lepšiu spoluprácu prídu do Office 365 už čoskoro.

 • Dnes uvedený Office 365 Planner pomáha tímom organizovať ich prácu, vytvárať nové plány, organizovať a prideľovať nové úlohy, nastavovať dátumy a aktualizačné statusy s vizuálnymi dashboardmi a e-mailovými notifikáciami.
 • Významná aktualizácia produktu OneDrive for Business príde v priebehu tohto mesiaca. Pribudne nový synchronizačný klient pre Windows a Mac, ktorý prinesie selektívnu synchronizáciu a vylepšenú stabilitu. Aktualizácia tiež zahrnie zvýšenie limitov na súbory aj úložného priestoru pre jednotlivých používateľov, nové používateľské prostredie v prehliadači, vylepšenia pre mobily a tiež nové IT a vývojárske funkcie.
 • GigJam, ktorý bol predstavený ešte začiatkom tohto roka, je od utorka dostupný v rámci súkromného náhľadu a v roku 2016 sa stane súčasťou Office 365. GigJam je úplne nový spôsob na splnenie úloh navrhnutý pre tímy a transformáciu biznis procesov za pomoci odstraňovania bariér medzi zariadeniami, aplikáciami a osobami

Pracuje pre vás

Office 2016 ponúka zabudované inteligentné funkcie, ktoré vám pomôžu pracovať rýchlejšie a inteligentnejšie.

 • Outlook 2016 ponúkne spolu s vyhľadávaním rýchlosťou svetla a automatickým odstraňovaním e-mailov s nízkou prioritou doteraz najinteligentnejší priečinok s doručenou poštou. Moderné cloudové prílohy zaručia, že každý, komu je e-mail určený, k nim automaticky získa prístupové práva.
 • Tell Me pomáha rýchlo nájsť tú správnu funkciu či príkaz v Office. Inteligentné vyhľadávanie (Smart Lookup) zasa prenáša obsah z webu priamo do vášho dokumentu.
 • Excel 2016 obsahuje integráciu s Power BInové typy grafov pre čo najlepšiu prezentáciu vašich dát.
 • Zoznam nedávno používaných dokumentov vám umožní vrátiť sa v rámci dokumentu na to isté miesto, kde ste boli naposledy. Či už pracujete v Office Online, mobilnom Office či v Office 2016 pre desktopy, funkcia je s vami vždy.

Najbezpečnejší Office

Office 2016 spolu s Office 365 ponúka nové možnosti na lepšiu bezpečnosť a ochranu v podnikovej sfére:

 • Zabudovaná funkcia Data Loss Prevention v rámci Wordu, PowerPointu, Excelu a OutLooku spolu s nástrojmi pre IT administrátorov na správu autorizácie obsahu a zdieľanie dokumentov, výrazne znižuje riziko úniku citlivých dát.
 • Multifaktorová autentifikácia zabezpečuje bezpečný prístup k obsahu aj mimo korporátnej siete.
 • Funkcia Enterprise Data Protection umožní povoliť bezpečné zdieľanie obsahu v rámci korporátnej siete a bude dostupná pre mobilný Office pre Windows 10 neskôr v tomto roku. Pre desktopové aplikácie príde funkcia začiatkom budúceho roka a umožní zdieľanie zabezpečeného obsahu v rámci korporácie.

Dostupnosť a požiadavky

Aplikácie Office 2016 sú dostupné v 40 jazykoch (vrátane slovenčiny) a vyžadujú operačný systém Windows 7 alebo novší. Predplatitelia Office 365 si môžu nový Office 2016 stiahnuť už oddnes ako súčasť ich predplatného. Automatické aktualizácie pre predplatiteľov a malé firmy sa začnú distribuovať v priebehu ďalšieho mesiaca, ku komerčným zákazníkom začiatkom budúceho roka. Balík Office 2016 je tiež oddnes dostupný aj v maloobchodnom predaji pre PC aj Mac.

Podrobnejšie informácie o novom Office 2016 nájdete na: products.office.com/sk-sk

 

1 Windows Hello vyžaduje špeciálny hardware vrátane senzora na odtlačky prstov, infračerveného senzora a ďalších biometrických senzorov. V niektorých konfiguráciách môže tiež vyžadovať ďalšie autentifikačné kroky.

2 Dostupná len na prémiových zariadeniach s Windows Phone, externý monitor musí podporovať vstup HDMI. Vyžaduje sa príslušenstvo kompatibilné s Continuum.

3 Funkcionalita Cortana sa môže líšiť v závislosti od regiónu a zariadenia.

4 Co-autori musia používať Office 2016 alebo Office Online.

Značky: