Návštevníci videli na bezrámové zakrivené televízory SUHD s Quantum dot technológiou displeja, novú edíciu inteligentných hodiniek Gear S2, práčku AddWash, chladničku Family Hub, nový Galaxy TabPro S a celý rad ďalších noviniek.

Monako sa stalo svedkom odhalenia nových, inovatívnych technológií z dielne spoločnosti Samsung Electronics. Návštevníci Samsung European Forum 2016 sa mohli presvedčiť, aký významný posun tieto inovácie prinášajú svojim používateľom. Samsung sa pri vývoji svojich produktov zameriava najmä na inteligentné technológie a prepojenie jednotlivých zariadení. Medzi predstavenými produktmi nechýba rad bezrámových zakrivených televízorov SUHD s Quantum dot technológiou displeja, nová edícia inteligentných hodiniek Gear S2 classic s povrchom z ružového zlata alebo platiny, práčka Samsung AddWash, nová generácia kuchynských spotrebičov Smart s výnimočnou chladničkou Family Hub alebo nový Galaxy TabPro S, tablet  2-v-1 s OS Windows 10.

SamsungTV2016_nowat

„Samsung neustále pracuje na vývoji produktov, ktoré svojim užívateľom spríjemňujú život. Tento rok sme sa opäť posunuli o veľký krok dopredu prostredníctvom nášho rôznorodého radu prepojiteľných produktov a služieb,“ povedal David Lowes, CMO spoločnosti Samsung Europe. „Naším cieľom je obohacovať každodenný život našich zákazníkov, a preto sa ich snažíme počúvať a predpovedať ich potreby. Vďaka tomu vždy prinášajú naše produkty a služby významný pokrok.“

SamsungQuantumDot_nowat

Európske Fórum nadväzuje na januárový veľmi úspešný veľtrh spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas, kde Samsung získal neuveriteľných 80 ocenení vrátane prestížnej ceny za najlepšie inovácie v oblasti televízorov: Best of Innovation Award in TV.

Nový štandard pre vizuálne a audio zážitky

 Samsung odhalil svoj jedinečný rad televízorov SUHD, ktoré sprostredkujú bezkonkurenčnú kvalitu obrazu vďaka Quantum dot technológii displeja. Ako prvý na svete prichádza nový rad s bezrámovým zakriveným dizajnom, ktorý upúta z každého uhla, a zároveň poskytuje najpokročilejšie Smart rozhranie. Užívateľ vďaka nemu dokáže nájsť všetok svoj obľúbený obsah na jednom mieste. Samsung SUHD TV 2016 sú jedinými televízormi na svete vyrobenými úplne bez kadmia. 10-bitový Quantum dot displej ponúka najrealistickejší obraz s úžasným jasom, výnimočným kontrastom a najvernejšími farbami, ktoré kedy Samsung vyrobil.

SamsungTV20162_nowat

Tento nový rad prináša vďaka prémiovému vysokému dynamickému rozsahu (HDR), ktorý sprostredkuje svietivosť minimálne 1 000 nitov, vyšší kontrast svetlých a tmavých miest na obrazovke. Nová technológia Ultra Black tiež významne znižuje odraz svetla, čo ďalej zvyšuje kvalitu obrazu s minimálnymi odleskami.

Vďaka operačnému systému Tizen sú všetky modely 2016 Smart TV užívateľsky veľmi prívetivé. Vyhľadanie obľúbeného obsahu a služieb od televíznych programov a filmov až po hry a programové informácie je v novom Smart hube otázkou niekoľkých sekúnd. Obývačka preplnená ovládačmi je už tiež minulosťou. Samsung Smart TV automaticky rozpoznajú typ set-top boxu, hernej konzoly, OTT boxu alebo domáceho kina, ku ktorému sú pripojené.

Na jar 2016 sa v európskych predajniach objaví široký výber modelov SUHD TV od radu 7000 až po prémiovú sériu 9000.

Ultra HD Blu-ray prehrávač UBD-K8500 a soundbar HW-K950

 Samsung tiež predstavil elegantne zakrivený Ultra HD Blu-ray prehrávač UBD-K8500, ktorý je HDR kompatibilný, ponúka štyrikrát vyššie rozlíšenie a 64-krát detailnejšie farby než konvenčný Blu-ray prehrávač.SamsungSoundBar_nowat

V spojení s novou Quantum dot technológiou obrazovky televízora Samsung UHD prináša prehrávač UHD Blu-ray obraz doteraz nevídanej kvality. Model UBD-K8500 navyše disponuje technológiou upscaling, ktorá zdokonaľuje kvalitu obrazu zo štandardných Blu-ray diskov a DVD a je možné v nich prehrať aj klasické CD. Nový Ultra HD Blu-ray prehrávač bude na európsky trh uvedený v marci a pri jeho zakúpení získajú zákazníci UHD disk s filmom Marťan s Mattom Damonom.

Ďalšou novinkou je soundbar HW-K950, ktorý je ako prvý v histórii vybavený reproduktormi Dolby Atmos®. Prináša neuveriteľný 5.1.4 kanálový zvuk a zároveň kompletný set obsahuje 2 zadné bezdrôtové reproduktory, ktoré tiež umožňujú reprodukciu Dolby Atmos®.

SamsungDolbyAtmns_nowat

Samsung na Európskom fóre 2016 predstavil aj najnovšie zakrivené monitory a demonštroval výhody produktivity displejov určených najmä profesionálom. Nové modely CF591 a CF390 disponujú priekopníckym zakriveným dizajnom obrazovky a ponúkajú ešte lepšiu viditeľnosť a užívateľský komfort. Ich zakrivenie 1800R perfektne ladí s krivkou ľudského oka a poskytujú tak prirodzenejšie prostredie pre sledovanie obrazu.

Nová generácia inteligentných digitálnych spotrebičov transformujúcich domácnosť

 Prvenstvo spoločnosti Samsung v oblasti digitálnych spotrebičov upevňuje tiež rad nových praktických inovácií pre domácnosť.

Nová spredu plnená práčka AddWash disponuje špeciálnymi dvierkami, ktoré sú umiestnené v hornej časti hlavných dvierok, a vďaka nim je možné kedykoľvek prerušiť prací cyklus a pridať kusy zabudnutej bielizne, aviváž či prací prostriedok bez toho, aby bolo nutné vypúšťať vodu a otvárať hlavné dvierka. Užívateľ si zároveň môže určiť, či chce pridať bielizeň až napr. na posledný cyklus plákania.

SamsungAddWashOf_nowat

Práčka AddWash je vybavená tiež radom inteligentných funkcií, ktoré je možné ovládať pomocou smartfónov s OS Android alebo iOS. Umožňujú nielen ľahko sledovať prací cyklus, ale tiež môžu upozorniť užívateľa prostredníctvom smartfónu tesne pred štartom ďalšieho pracieho cyklu. Ak teda chce používateľ napríklad iba vyplákať jemné tkaniny, má možnosť v správnom čase pridať takéto kusy do práčky.

Funkcia SuperSpeed ​​je stelesnením inovácií, ktoré šetria čas a zvyšujú výkon. Umožňuje vyprať bielizeň dokonale, a to za menej ako hodinu.

Samsung rozširuje Club des Chefs

Samsung pri príležitosti Európskeho fóra 2016 oznámil rozšírenie svojho klubu šéfkuchárov Club des Chefs o francúzsko-anglického michelinského šéfkuchára Michela Rouxa Jr. z reštaurácie Le Gavroche. Ten je tiež známy vo Veľkej Británii ako populárna osobnosť televízie. Vystupuje ako porotca a moderátor BBC v hlavnom vysielacom čase v súťaži Masterchef.

Samsung taktiež predstavil nové modely robotických vysávačov. Sacia sila modelu POWERbot Turbo Wi-Fi je 70x silnejšia ako vedúca značka robotických vysávačov. Systém Cyclone Force využíva silu centrifúgy na oddelenie väčších nečistôt, ktoré by mohli poškodiť filter a znížiť sací výkon, a umiestni ich do oddelenej komory.

SamsungVysavace_nowat

Je vybavený pripojením Smart Control Wi-Fi a užívatelia ho tak môžu ovládať na diaľku pomocou svojho smartfónu. Funkcia „Select & Go™“ zaznamená virtuálnu mapu celej domácnosti do mobilnej aplikácie a každú miestnosť môžete jednotlivo pomenovať. Následne je možné vybrať konkrétne miesta, alebo miestnosti v dome, ktoré majú byť povysávané. Jednoducho sa zvolí miestnosť a vysávač do nej prejde. Zdokonalený systém digitálneho zmapovania vie jednoducho naplánovať svoju trasu naprieč celou domácnosťou a užívateľ už nemusí pohnúť ani prstom.

Hlavnou atrakciou Európskeho fóra 2016 sa stala chladnička Family Hub meniaca kuchyňu prostredníctvom inteligentnej platformy, ktorá pomáha rodinám v manažovaní nákupu potravín a prípravy jedla. Jej ústredným bodom je 21,5″ Full HD LCD dotykový displej, digitálne riadiace centrum prepojenej domácnosti, ktoré kombinuje vysoký výkon s prelomovou technológiou doteraz v segmente chladničiek nikdy nevyužitou.

SamsungChladnicka_nowat

Hlavné funkcie platformy Family Hub:

  • Zdokonalený systém riadenia nákupu a spotreby potravín: Tri vstavané kamery vyfotia vnútro chladničky po každom zatvorení dverí, a tak má užívateľ vďaka prepojeniu so svojim smartfónom neustále prehľad o tom, aké potraviny má doma.
  • Rodinné komunikačné centrum: Chladnička Samsung Family Hub umožňuje členom rodiny písať odkazy, vkladať fotky, zdieľať kalendár a svoje „umelecké“ diela priamo na obrazovke chladničky, alebo na inteligentných zariadeniach.
  • Prepojená zábava: Chladnička Family Hub je vybavená stereo reproduktormi a ľudia si môžu streamovať svoju obľúbenú hudbu alebo TV program zo svojej Samsung Smart TV priamo na dotykovú obrazovku alebo je možné prehrať zvuk pomocou ľubovoľných bezdrôtových Bluetooth reproduktorov.

SamsungFamilyHub_nowat

Prelomenie bariér mobilnej produktivity a nositeľných technológií

Počas Európskeho fóra 2016 bola predstavená nová edícia inteligentných hodiniek Gear S2 classic. Prvý model sa vyznačuje luxusným povrchom z 18-karátového ružového zlata, druhý žiari platinou. Aby bolo možné si hodinky čo najviac prispôsobiť osobnému vkusu, ponúkne Samsung rozšírený rad remienkov a ciferníkov. Samsung spolupracuje so špičkovými návrhármi na návrhu prémiových remienkov k hodinkám Gear S2 (napr. Colombo), a predstavil tiež vtipné a hravé ciferníky. Na nich sa objavujú napríklad postavičky z amerického komiksu Peanuts a umelecké kresby od Keitha Haringa, Jean-Michaela Basquiata, Jeremyville a Burtona Morrisa.

GearS2ClassicFor_nowat

Okrem toho budú nové Gear S2 kompatibilné aj so zariadeniami iOS a budú tak dostupné širšej skupine mobilných užívateľov.

Samsung taktiež predstavil unikátny Galaxy TabPro S, ktorý kombinuje prvotriedne technológie Samsung a je poháňaný OS Windows 10. Výsledkom je najtenší a najľahší tablet 2v1 na trhu. Spojením najpopulárnejších funkcií laptopov a tabletov majú užívatelia k dispozícii všetky funkcie notebooku v ľahkom tele tabletu.

SamsungTabletTbaProSOF_nowat

Galaxy TabPro S je hrubý iba 6,3 mm a váži len 693 gramov. Vďaka tomu ho môže mať užívateľ neustále pri sebe po celý deň. Plnohodnotnú klávesnicu ukrýva praktický kryt dodávaný spolu s tabletom, vďaka čomu je práca so zariadením jednoduchá a prakticky sa nijako nelíši od práce s notebookom.

Galaxy TabPro S využíva ako prvý v histórii Super AMOLED displej v kombinácii so systémom Windows, a ponúka aj ďalšie zásadné funkcie ako sú rýchle nabíjanie a až 10,5 hodinová výdrž batérie. Galaxy TabPro S je tiež kompatibilný s multiport adaptérom a nástrojom Bluetooth Pen.

SamsungTabletTbaProSOF2_nowat

Samsung je TOP značkou v Európe

Vlani bola spoločnosť Samsung Electronics označená svetovou nezávislou poradenskou spoločnosťou Brand Finance za druhú najcennejšiu značku na svete. Okrem toho bola zaradená do top desiatky Superbrand v kategórii Business Superbrands 2015. Počas svojho 34. roku pôsobnosti na európskom trhu pokračuje Samsung v investíciách do európskeho dizajnu a výroby, pričom vytvára nové pracovné miesta v regióne.

Aj v budúcnosti chce Samsung pokračovať v upevňovaní svojej pozície prémiovej značky a poskytovať osobité produkty a zážitky svojim zákazníkom. Vďaka hlbokému pohľadu do potrieb zákazníkov, bude rásť paralelne s nimi.

Značky: