O2 prinieslo vlastnú 3G sieť do ďalších 21 nových lokalít na Slovensku, medzi ktorými sú aj menšie obce. V minulom týždni tak pribudli v pokrytí 3G signálu Valča, Trnovo, Benice, Príbovce, Štiavnik, Oščadnica, Domaňovce, Vitanová, Cinobaňa, Pohronská Polhora, Nižná Polianka, Varadka, Jedinka, Huťka, Vyšný Mirošov, Ráztočno, Jalovec, Svinná, Malá Hradná, Hrhov a Jablonov nad Turňou. Zákazníkom O2 sa teda môže v uvedených oblastiach zobraziť na displejoch telefónov, ktoré sú schopné pracovať v 3G sieti, symbol 3G.

V súvislosti so zapnutím 3G siete v uvedenej lokalite O2 upozorňuje najmä zákazníkov, ktorí si zakúpili v poslednom čase smartfón, že podstatným zrýchlením siete môže narásť aj ich dátová prevádzka. Väčšina smartfónov sa intenzívne pripája na internet a nemusí to byť len internetový prehliadač spustený zákazníkom, ale aj spojenie so sociálnymi sieťami, či synchronizácia e-mailov. Ideálnym riešením pre využívanie internetu v mobile je aktivácia dátového balíčka. Zákazníci tak budú môcť svoje zariadenia využívať na plno a pohodlne.

Nové pokrytieOkres
Valča, Trnovo, Benice, PríbovceMartin
ŠtiavnikBytča
OščadnicaČadca
DomaňovceLevoča
VitanováTvrdošín
CinobaňaPoltár
Pohronská PolhoraBrezno
Nižna Polianka, Varadka, Jedinka, Huťka, Vyšný MirošovBardejov
Ráztočno, JalovecPrievidza
Svinná, Malá HradnáTrenčín
Hrhov, Jablonov nad TurňouRožňava

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.