Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Doplnené 14.5.Orange pokračuje v rozširovaní pokrytia 4G a dnes na mapu pokrytia pribudli ďalšie mestá – Partizánske, Šaľa a Spišská Nová Ves. Výhody 4G siete Orangeu sú tak už dostupné celkovo v 34 slovenských mestách a 7 obciach, čo predstavuje  takmer 35 % populácie SR.

Doplnené 13. 5.: Ultra rýchly mobilný internet v 4G sieti od Orangeu môžu od dnešného dňa využívať aj zákazníci v Ružomberku, Kolárove, Stupave a Vysokej pri Morave. Výhody 4G siete Orangeu sú tak dostupné celkovo v 31 slovenských mestách a 7 obciach, čo predstavuje 33% populácie SR.

Pôvodná správa 6. 5.: Už aj v obyvatelia Dunajskej Stredy, Lučenca a Michaloviec si môžu naplno užívať výhody ultra rýchleho mobilného internetu v 4G sieti. Výhody 4G siete Orangeu sú dostupné celkovo v 28 slovenských mestách a 6 obciach.

Orange rozširuje pokrytie svojej 4G siete a do mapy pokrytia 4G od Orangeu od dnešného dňa pribudli ďalšie mestá, a to Dunajská Streda, Lučenec a Michalovce. Signálom 4G, vďaka ktorému môžu zákazníci surfovať maximálnou teoretickou rýchlosťou až do 150 Mbit/s pre sťahovanie dát a 50 Mbit/s pre odosielanie dát, tak v súčasnosti pokrýva už 32 % populácie Slovenska.

Dlhodobým cieľom Orangeu je prinášať zákazníkom čo najlepšiu užívateľskú skúsenosť s mobilným internetom, nech sú kdekoľvek na Slovensku. Aj preto sa Orange okrem budovania svojej 4G siete zameriava na ďalšie rozširovanie svojej 3G siete s maximálnou teoretickou rýchlosťou sťahovania dát 42,2 Mbit/s, a to najmä vďaka technológii UMTS 900. Tá umožňuje priniesť rýchly mobilný internet s rýchlosťou do 21 Mbit/s aj do vidieckych oblastí a pokryť tak rýchlym internetom aj miesta, kde zatiaľ nie je dostupná

4G sieť. 3G sieť Orangeu je v súčasnosti dostupná v 138 mestách a 1392 obciach na Slovensku,  čo predstavuje už 91,1 % populácie SR.