Cyklistika zažíva v dnešnej dobe boom.

Či už ste fanúšikom moderných elektrobicyklov alebo patríte do skupiny verných klasikov, nasledujúcich osem produktov by sa vám na vašich cestách mohlo zísť.

  1. Inteligentná cyklistická helma Lumos (179 USD)

S inteligentnou helmou si môžete byť istý, že vás bude dostatočne vidieť aj počas nočnej jazdy mestom. Helma je vybavená integrovaným bielym LED svetlom vpredu a sériou červených LED svetiel na zadnej strane. Lumos vie rozpoznať rýchlosť akou bicyklujete, takže v prípade že zaznamená spomalenie, červené „brzdné“ svetlá na to upozornia vozidlá idúce za vami.

Bezdrôtové diaľkové ovládanie môžete jednoducho pripojiť k riadidlám bicykla, čo vám umožní ovládať smerovky pri odbáčaní. Ich svetelná signalizácia sa zobrazí na zadnej strane helmy, čím sa komunikácia na ceste stane ešte viac zreteľnejšia, a teda bezpečnejšia.

Zdroj: cycled.cc

  1. PowerTap P1 pedále (1200 USD)

Trénovanie so smart pedálmi sa stane pre vás zábavou. Po tom, čo ich prepojíte s bicyklom alebo inými inteligentnými zariadeniami, si môžete nechať monitorovať tempo a tiež rýchlosť vášho šliapania do pedálov.

PowerTap meria činnosť obidvoch pedálov zvlášť. V balení okrem toho nájdete aj cyklotrenažér CycleOps 9904 Fluid2, s ktorým môžete trénovať za každého počasia.

  1. Inteligentný zámok Linka (130 USD)

Vyskúšali ste niekedy inteligentný zámok? Tento od spoločnosti Linka vám bicykel automaticky zamkne hneď, ako sa od neho vzdialite a necháte ho bez dozoru.

Zámok je spárovaný s vaším smartfónom, takže v prípade, že sa vám niekto pokúša bicykel ukradnúť, Linka vás na to upozorní. Súčasťou zámku je tiež vstavaná siréna, ako aj reťaz so štvormiestnou klávesnicou pre manuálne uzamykanie.

  1. Navigácia Hammerhead One (70 USD)

Zdroj treehugger.com

Hammerhead One je jedným z najefektívnejších GPS zariadení dostupných pre cyklistov. Ľahko ho namontuje na riadidlá vášho bicykla a spárujete so smartfónom.

Cez aplikáciu si vyberiete trasu, ktorú vám následne Hammerhead One ukazuje použitím intuitívnych farebných svetiel, takže viac nemusíte spustiť zrak z cesty pre vami.

  1. Garmin Varia Radar (200 USD)

Nebezpečenstvo prichádza od chrbta. Garmin radar s integrovaným zadným svetlom a zobrazovacou jednotkou vie detegovať vozidlá blížiace sa k vám zozadu už zo vzdialenosti 140 metrov. Čím je auto bližšie, tým je intenzita zadného osvetlenia väčšia. Týmto chce radar vodiča za vami vyzvať k ostražitosti.

Zároveň vám Garmin radar poslúži ako signalizačné zariadenie, ktoré vás upozorní na prípadné vozidlá nachádzajúce sa vo vašom  mŕtvom uhle bez toho, aby ste sa museli obzerať cez rameno.

  1. Venstar vodoodolný Bluetooth reproduktor

Hlasné počúvanie hudby cez slúchadlá počas jazdy na bicykli, a s tým neraz spojené ignorovanie svojho okolia, môže mať za následok nepekné zranenia.

K tomu, aby sa nehodám z nepozornosti predišlo, firma Venstar vytvorila Bluetooth reproduktor, ktorý si pripevníte na riadidlá.

Aj keď to môže navonok pôsobiť trochu „retro“, bezpečnosť je na prvom mieste a zároveň tak môžete vaše obľúbené skladby počúvať so svojimi spolucestovateľmi. Reproduktor vám vydrží v prevádzke 8 hodín, dážď mu samozrejme neprekáža.

  1. Svetlo Blaze Laserlight (199 USD)

Vidieť a byť videný. Práve toto vám má zabezpečiť Blaze Laserlight, zariadenie kombinujúce LED svetlo s laserovou projekciou. Vďaka Blaze Laserlight uvidíte lepšie než s klasickým svetlom, keďže jeho svetelnosť dosahuje až 300 lúmenov.

Jeho súčasťou je tiež zelené LED svetlo, ktoré dopadá na zem pred vami, čím na vašu prítomnosť upozorňuje ostatných účastníkov premávky. A to aj vtedy, keď vy za roh nevidíte. Zariadenie sa dobíja cez USB a jeho batéria vydrží 13 hodín.

Zdroj: urbane.cz

  1. Pumpa BioLogic PostPump (40 USD)

Komu by sa chcelo so sebou všade nosiť pumpu? Asi nikomu. Preto sa firma BioLogic rozhodla odbremeniť všetkých cyklistov tým, že pumpu na nafúkanie kolies umiestnila priamo do tela bicykla, konkrétne pod sedadlo. Šikovný trik, nemyslíte?

Zdroj: Digital Trends

Partnerom rubriky e-Zdravie je mobilná aplikácia Dôvera. Pre viac informácií kliknite sem.