Prinášame vám tipy na 9 užitočných aplikácií, ktoré by vám nemali chýbať v mobile, ak sa plánujete vydať toto leto na cesty.

Aj keď je neodmysliteľnou súčasťou dobrodružného cestovania a roadtripov určitá spontánnosť, s nasledujúcimi aplikáciami získate prehľad, čo vás na cestách môže zastihnúť.

Na plánovanie cesty:

TripAdvisor

Predtým ako vyrazíte na cestu, získajte odpoveď na všetky vaše otázky. Aplikácia TripAdvisor vám vyhľadá lety, skontroluje tisíce možných plánovaných ciest, nájde najnižšie ceny leteniek. Pomocou aplikácie si môžete tiež vyhľadať a zarezervovať pohodlný hotel alebo prenájom, ako aj stiahnuť si zdarma farebného sprievodcu s reálnymi radami cestovateľov o tom, kde sa máte ubytovať, jesť či zabaviť sa.

AirBnB

Pokiaľ neradi bývate v hoteli a uprednostňujete zážitok z lokálnej skúsenosti vrátane ubytovania, najlepšie je nájsť súkromný prenájom izby alebo bytu. Na AirBnB si môžete vybrať z množstva krajín a miest, rovnako ako typov na ubytovanie – od malých chalúpok až po hrady. Iba v Prahe nájdete ponuku viac než 300 možností.

Couchsurfing

Couchsurfing je pre silnejšie povahy. Pokiaľ však chcete spoznať pravú tvár každej krajiny, nie je nič lepšieho. Miestni ľudia vás ubytujú u seba doma na pohovke. Budete s nimi zdieľať jeden byt a prípadne s nimi tráviť aj spoločný čas.

BlaBlaCar

Táto vychytená aplikácia vám pomôže dopraviť sa do vysnívanej destinácie lacno a efektívne. Cestovateľská aplikácia BlaBlaCar prepája vodičov s voľnými miestami v aute a cestujúcich, ktorí idú rovnakým smerom. Spoločne tak šetria životné prostredie i vlastné peňaženky tým, že zdieľajú náklady na cestu. Vďaka spolujazde vám dovolenka začne už cestou – stretnete skvelých ľudí a zažijete kopu zábavy. Cez aplikáciu s overenými profilmi totiž dopredu viete, s kým v aute pocestujete.

Weather.com

Chcete sa spoľahnúť na presnú predpoveď počasia? The Weather Channel je na to ideálny. Zistíte informácie o aktuálnej teplote, pravdepodobnosti zrážok, rýchlosti a sile vetra a mnoho ďalších užitočných údajov. Vďaka tomu môžete s predstihom naplánovať, aké oblečenie si na cestu pobalíte. Táto aplikácia je schopná zistiť predpoveď počasia až na desať dní dopredu.

Za jazdy:

Google Maps

Sú lepšie ako ktorékoľvek navigácie. Jednoducho a spoľahlivo vám pomôžu dostať sa do cieľovej destinácie. Okrem toho si môžete zvoliť, či sa chcete vyhnúť diaľniciam a získať presný plán vašej cesty, predpokladanú dobu trvania a dokonca aktuálne informácie o doprave.

Spotify

Hudba nesmie chýbať pri žiadnom dobrodružstve. Práve preto sa hodí pribaliť si na výlet hudobnú aplikáciu. Spotify rozhodne patrí medzi najlepšie na trhu, s ktorou si vytvoríte zoznam skladieb na cestovanie, ako aj vlastný list obľúbenej hudby.

Po príchode do cieľovej destinácie:

Foursquare

Pokiaľ neviete, kde sa môžte dobre najesť, pomôže vám aplikácia Foursquare. Ponúka široký výber hodnotených reštaurácií alebo obchodov, ktoré stoja za návštevu. Na mape si zobrazíte presnú lokalitu miesta i adresu.

Instagram

To najdôležitejšie na koniec – pretože tie najcennejšie sú vždy vaše spomienky. Nezabudnite celý roadtrip zdokumentovať. Perfektne vám k tomu poslúži Instagram. Fotky môžete okamžite zdieľať s priateľmi alebo rodinou. Okrem toho i v tejto aplikácii nájdete pod jednotlivými hashtagmi veľa tipov na výlet v okolí destinácie alebo nevšedný výhľad.

Značky: