Nové vydanie časopisu TOUCHIT už nájdete vo vašej obľúbenej predajni tlače. Naši predplatitelia môžu aktuálne vydanie čítať tiež cez mobilnú aplikáciu.

Ak ste predplatiteľ, máte prístup do mobilnej aplikácie zadarmo. Aktivujte si aplikáciu tu.

Obálka nové číslo

Čo všetko v novom vydaní TOUCHIT nájdete?

V novom vydaní prinášame tému pre študentov a školákov. Aké pomôcky im pomôžu pri vzdelávaní, aký notebook si majú kúpiť či aký smartfón by rodičia mali vybrať pre svoje školopovinné dieťa.

Dozviete sa aj o nových skladacích telefónoch a kde vidíme ich budúcnosť. Prinášame aj veľký článok o tom, ako má Čína v pláne ovládnuť trh s procesormi. Otestovali sme tiež najnovšie smartfónové prírastky na trhu a prinášame veľký prehľad slúchadiel.

V súťaži môžete vyhrať slúchadlá VIRO Plus či vreckové svetlo Ledlenser. Zapojte sa do našich mesačných súťaží tu.

Nové vydanie TOUCHIT 7-8/2023 už nájdete v každom dobrom novinovom stánku. Najlepšou cestou, ako sa dostať k časopisu je predplatné už za 18,90 eura>>

Pozrite sa, čo v novom vydaní TOUCHIT ešte nájdete:

Budúcnosť skladacích telefónov

Skladacie telefóny s ohybným displejom predstavujú najnovší trend vývoja. Je to buď telefón, ktorý je zameraný na kompaktnosť, alebo je to zariadenie, ktoré kombinuje smartfón a tablet. Podrobne rozoberáme ich vývoj.

Galaxy Z Fold5
Galaxy Z Fold5

Digitálne Euro: Kto bude ovládať vaše peniaze?

Príchod digitálneho eura sa plánuje v roku 2026. O tejto mene sa diskutuje už niekoľko rokov a odporcovia a bezpečnostní experti varujú pred príliš silným centralizovaným dohľadom Európskej centrálnej banky. Pozrime sa na to, čo digitálne euro môže znamenať a aké obavy sú opodstatnené.

europska komisia vlajky
Zdroj: Dušan Cvetanović / Pixabay

Čo dokážu navigácie?

Aplikácií na navigáciu máme už naozaj veľa. My v našom článku poukazujeme na ich výhody a nevýhody. Venujeme sa aj špeciálnym prístrojom na navigáciu napr. pri turistike v neznámom prostredí.

On-line vzdelávanie a hodnotné kurzy

Internet ponúka široké možnosti vzdelávania v špecializovaných kurzoch. Existuje niekoľko rokmi preverených a rešpektovaných stránok v tejto oblasti. Tento článok prináša prehľad najlepších on-line kurzov.

samoštúdium a vzdelávanie

Letné smartfónové novinky

V lete sme testovali 4G aj 5G telefóny a našli sme niekoľko smartfónov, ktoré vynikajú na trhu. Patria sem Infinix Note 30 Pro, Nothing Phone (2), Sony Xperia 10 V a Vivo V29 Lite 5G. Zamerali sme sa hlavne na cenovo výhodné modely.

Nothing Phone (2)

TCL NXTPAPER 11: Unikátny tablet s displejom ako papier

Tento tablet zaujme unikátnym displejom. Je matný, má hardvérové tlmenie modrého svetla a pôsobí ako papier. Vďaka tomu vás z jeho používania nebudú bolieť oči. Využíva novú verziu displeja, má vyšší jas. To si okamžite všimnete.

TCL NXTPAPER 11

Ako si poradiť s notifikáciami na Androide

Vyznať sa v notifikáciách môže byť problém, najmä ak meníte značku smartfónu alebo meníte platformu. V tomto článku sa pozrieme na to, čo všetko sa dá meniť, aké režimy existujú a ako riadiť notifikačné udalosti tak, aby ste o ne úplne neprišli. Tiež si ukážeme, ako nastaviť upozornenia z aplikácií alebo udalostí, ktoré sú pre vás nevyhnutné.

Základom Galaxy S23 je operačný systém Android 13
 
Značky: