Nové vydanie časopisu TOUCHIT nájdete v novinových stánkoch už zajtra. Naši predplatitelia môžu aktuálne vydanie čítať cez mobilnú aplikáciu už teraz. Objednajte si ročné predplatné od 19,90 eur teraz aj s reproduktorom Xiaomi alebo powerbankou Xiaomi. Ak ste predplatiteľ, máte prístup do mobilnej aplikácie zadarmo. Aktivujte si aplikáciu tu. Časopis samozrejme poputuje aj do vašich poštových schránok.

V novom vydaní TOUCHIT sa dočítate, ako sa zrodil prvý mikroprocesor na svete. Zavedieme vás aj na výstavu MWC, kde sa detailne pozrieme na budúcnosť smartfónov a mobilných technológií. Zaspomíname si, ako to bolo s históriou vývoja telefónov Samsung Galaxy S, no neopomenieme ani najnovší Samsung Galaxy S10+. Pri smartfónoch ešte zostaneme – otestovali sme totiž smartfóny na hranie hier a skvelé fotografie.

Nezabudli sme ani na milovníkov notebookov. V našom teste sme sa zamerali na tie, ktoré zvládnu prácu aj zábavu. Otestovali sme tiež android tablety, herné monitory či slúchadlá, ktoré využijete počas celého dňa.

Pre tých z vás, ktorý sa obzerajú po novom softvéri, prinášame alternatívy k poznámkovému bloku ale aj nástroje na odstránenie dát z disku. V tipoch zase nájdete užitočné rady ako mať smartfón pod kontrolou, tipy a návody pre Microsoft Office či 5 tipov, ako realizovať svoj podnikateľský nápad.

V našich súťažiach môžete zase vyhrať atraktívne ceny: bezdrôtový reproduktor Hoco, bezdrôtovú nabíjačku do auta či slúchadlá JBL Endurance Dive. Zapojte sa do súťaží tu.

Nové vydanie už môžu naši predplatitelia čítať na svojom smartfóne či tablete a v týchto dňoch ho dostanú do svojich poštových schránok. Na vás ostatných čaká v novinových stánkoch  za 2,49 eura, alebo si môžete objednať ročné predplatné od 19,90 eura v našom eshope.  Teraz aj so Xiaomi powerbankou či Xiaomi bezdrôtovým reproduktorom. Kúpte si predplatné tu. 

To však nie je všetko, čítajte ďalej, čo všetko za dozviete v najnovšom čísle TOUCHIT. TOUCHIT je moderný časopis, pre ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii.

Neobyčajný príbeh prvého mikroprocesora na svete

Ikonický šestnásťnohý chrobák, so zlatistým kusom kremíka, osadeným v typickom bielo-šedom keramickom puzdre, sa stal symbolom boomu počítačovej éry. Za výzorom relatívne obyčajného čipu sa totiž ukrývala vôbec prvá centrálna procesorová jednotka (CPU): mikroprocesor Intel 4004.

Nové rodinné striebro: Samsung Galaxy S10+

Históriu máme teda za sebou, pred nami je teraz nový kráľ (minimálne) z radu Galaxy S, teda rodina S10. Samsung sa pre jeho predstavenie pri desiatom výročí rozhodol vo veľkom štýle. Samsung si bol pomerne istý, že má čo ukázať a postupne tak presakovali pomerne presné informácie o tom, čo bude lepšie a vynovené. Tesne pred predstavením bolo známych tak 90 % informácií o novom telefóne a každý chcel vedieť, čo to vlastne Samsung ukáže a čo sa potvrdí.

Nástroje na odstránenie dát z disku

Dajú sa vymazané súbory z disku obnoviť aj po tom, čo ste ich vymazali? Mnohí ste to možno videli vo filmoch, kde sa akoby zázrakom dajú obnoviť zmazané dokumenty. Je to fikcia alebo realita? A čo keď ste disk 5-krát naformátovali? Obnovenie vymazaných dát je možné, no trvá to trochu dlhšie ako vo filmoch. Poďme si ukázať, ako sa proti obnoveniu dát brániť.

Za 20 rokov ani jedno ukradnuté auto? Ako je to možné? (1. časť)

Spoločnosť VAM security zabezpečila prvé auto ešte v roku 1999. Odvtedy to bolo tak 6000 automobilov, kde sa namontoval tento systém a za 20 rokov nebolo zdokumentované žiadne ukradnuté auto s týmto systémom.

Teraz predplatné aj s powerbankou alebo reproduktorom Xiaomi

Nové vydanie už môžu naši predplatitelia čítať na svojom smartfóne či tablete a v týchto dňoch ho dostanú do svojich poštových schránok. Na vás ostatných čaká v novinových stánkoch iba za 2,49 eura, alebo si môžete objednať ročné predplatné od 19,90 eura v našom eshope.  Teraz aj so Xiaomi powerbankou či Xiaomi bezdrôtovým reproduktorom. Kúpte si predplatné tu. 

 

Značky: