Nové vydanie časopisu TOUCHIT práve vychádza.  Naši predplatitelia môžu aktuálne vydanie čítať už teraz cez mobilnú aplikáciu. Ak ste predplatiteľ, máte prístup do mobilnej aplikácie zadarmo. Aktivujte si aplikáciu tu. Časopis samozrejme poputuje aj do vašich poštových schránok.

TOUCHIT 1-2/2021

TOUCHIT 1-2/2021

V novom vydaní TOUCHIT sme sa venovali hybridným a elektrickým autám, ktoré sú dostupné na Slovensku. Ako to funguje s ich kúpou, nabíjaním a aké sú ich výhody a nevýhody? Dočítate sa v aktuálnom vydaní.

V téme vydania sa venujeme technológiám dneška a budúcnosti. Nazrieme do éry generovania tváre a povieme vám, či internet zaplavia neexistujúci ľudia, ktorých tváre môžete generovať tisícky. Zamerali sme sa aj na cloudové hranie, ktoré je dostupné na Slovensku. Otestovali sme viaceré služby a prinášame naše poznatky.

Poradíme vám, ako môžete prepojiť váš smartfón s notebookom a prinášame aj veľkú tému o blokovaní internetového obsahu pre dospelých.

Využite teraz našu zvýhodnenú ponuku ročného predplatného spolu s knihou Zrýchlená doba koronová od autora Rolanda Kyšku. Objednávajte tu>>

V našich súťažiach môžete vyhrať atraktívne ceny bezdrôtovú nabíjačku s UV sterilizátorom či smartfón NOA. Zapojte sa do súťaží tu.

 

Cloudové hranie: Ďalšia generácia hrania je na Slovensku a vyskúšať si ju môžete aj vy

Xbox Series X

Xbox Series X. Zdroj: Ondrej Macko / TOUCHIT

Koniec roka 2020 bol pre hráčov zlomovým momentom. Na trh prišli konzoly novej generácie, Xbox Series X a PlayStation 5. Na Slovensku však začali fungovať aj služby cloudového hrania, Google Stadia a Xbox cloudové hranie. A práve tieto služby predstavujú skutočnú ďalšiu generáciu hrania. V tomto článku vám vysvetlíme, prečo je tomu tak.

Éra generovanej fotografie a vytvorenej značkovej tváre

Pokrok v hlbokých neurónových sieťach, ktoré sú hlavným reprezentantom súčasných pokročilých systémov umelej inteligencie, otvoril nové brány do éry umelo generovaných fotografií. Tieto nové syntetické médiá pritom prinášajú obrovské benefity, rovnako ako nemalé množstvo nebezpečenstva a zmenia to, ako bude vyzerať blízka budúcnosť.

Ako funguje prepojenie smartfónov s notebookmi a počítačmi?

Microsoft Surface Go 2

O funkciách na prepojenie smartfónu s notebookom a počítačom sa nehovorí tak často ako o tom, koľko vydrží telefón na jedno nabitie alebo ako dobre fotí. Tieto funkcie však existujú, postupne sa vylepšujú a pre niektorých používateľov môžu byť natoľko podstatné, aby ich zvážili pri výbere nového telefónu. V tomto článku vám predstavíme, aké sú možnosti prepojenia smartfónu s počítačmi a ako fungujú.

Využite teraz našu zvýhodnenú ponuku ročného predplatného spolu s knihou Zrýchlená doba koronová od autora Rolanda Kyšku. Objednávajte tu>>

Značky: