Nové vydanie časopisu TOUCHIT práve vychádza.  Naši predplatitelia môžu aktuálne vydanie čítať už teraz cez mobilnú aplikáciu. Ak ste predplatiteľ, máte prístup do mobilnej aplikácie zadarmo. Aktivujte si aplikáciu tu. Čo všetko v novom vydaní TOUCHIT nájdete?

TOUCHIT 5-6/2021

V novom čísle TOUCHIT vám predstavíme unikátnu službu od HP  – HP Instant Ink, predplatné na tonery. Už za 0,99 € sa o nič nestaráte, iba tlačíte a o výmenu tonerov sa postará HP.

Pozreli sme sa aj na to, ako koronakríza ovplyvnila svet IT a poradíme s inštaláciou staršieho Windowsu. V téme čísla, ktorá je zameraná na šport a fitness prinášame veľký prehľadový článok o tom, aké funkcie nájdete v inteligentných hodinkách a športových náramkoch. Otestovali sme tiež Garmin Venu 2/S, čo sú hodinky, ktoré by sme si skutočne kúpili.

Využite teraz našu zvýhodnenú ponuku ročného predplatného spolu s knihou Zrýchlená doba koronová od autora Rolanda Kyšku. Objednávajte tu>>

V našich súťažiach môžete vyhrať atraktívne ceny bezdrôtové slúchadlá či powerbanku. Zapojte sa do súťaží tu.

Nové vydanie TOUCHIT 5-6/2021 vychádza 14. 6. 2021 a nájdete ho v každom dobrom novinovom stánku. Najlepšou cestou, ako sa dostať k časopisu je predplatné, teraz iba za 12,50 eura>>

Ako vplýva koronakríza na IT technológie?

Fabrika TSMC (Autor: TSMC)

V Európe to všetko naozaj začalo v marci 2020. Z jedného dňa na druhý nadobudol pojem home office reálnu podobu a ľudia v rôznych odvetviach činnosti pochopili, že notebooky, tablety či smartfóny sú vlastne tým, čo im umožní v novej realite pracovať a virtuálne sa stretať s kolegami či známymi. Spoločným menovateľom celej komunikácie po celom svete sa stal internet. Dlho odkladaný prechod na prácu na diaľku a dištančné vzdelávanie sa stal počas týždňa skutočnosťou.

Operačný systém a jeho zákutia

notebooky

Zdroj: Ondrej Macko / TOUCHIT

Zmenu operačného systému netreba realizovať len cez registre. Niekedy však nie je iná cesta. Vtedy však riskujete to, že systém nebude fungovať správne. To sa ale môže stať aj vtedy, keď to budete robiť bežnými nastaveniami viditeľnými priamo v systéme. Riziko je však o niečo menšie.

Funkcie fitness náramkov a inteligentných hodiniek zrozumiteľne

Inteligentné hodinky

Inteligentné hodinky. Zdroj: Ondrej Macko / TOUCHIT

Fitness náramky a inteligentné hodinky sa tešia rastúcej popularite medzi používateľmi. Ich výrobcovia prinášajú stále nové funkcie a zdokonaľujú tie existujúce. V tomto článku vám stručne zrekapitulujeme kľúčové funkcie fitness náramkov a inteligentných hodiniek a vysvetlíme vám ich prínos.

Prehľad mobilných aplikácií k inteligentným hodinkám a fitness náramkom

V rámci témy aktuálneho čísla sme vám priniesli články, v ktorých sme vysvetľovali jednotlivé funkcie fitness náramkov a inteligentných hodiniek. Rovnako sme priniesli recenzie a porovnanie najnovších produktov. V tomto článku nájdete prehľad a zhodnotenie užitočných mobilných aplikácií, pretože tie sú nevyhnutné na ich plnohodnotné používanie.

Notebookové novinky: Prémiovo orientované

Notebooky MSI Summit

Bežné notebooky sa v posledných rokoch posunuli na inú úroveň. Hoci sa môžu zdať obyčajné, dostávate veľmi dobré stroje, a to už v cene od 600 eur. Ako ale zaujať skupinu používateľov drahších notebookov?

Stereo na hlavu: Slúchadlá na telefonovanie aj hudbu

sluchadla

Prichádza nová éra a vidno to na trende, akým výrobcovia zlepšujú funkciu ANC. Nechceme nijako dehonestovať ich iniciatívu, no ANC a ENC uvádzame iba ako ANC, teda aktívne odhlučnenie.

Digitálny detox od internetu

Hry na internete

Hry na internete

Závislosť od internetu alebo len zvýšené trávenie času rôznymi on-line aktivitami? Ťažko sa v tom vyznať, najmä ak človek nechce priveľmi rozmýšľať. Viete ako to je, pred sebou si obhájime množstvo vecí, no pred druhými nie. Ako sa teda vyznať v tom, či sme už závislí alebo len priveľmi pripútaní k obrazovkám počítačov a smartfónov?

Značky: