V letnom dvojčísle TOUCHIT sme pre vás pripravili špeciálnu tému o inteligentnej domácnosti budúcnosti. Ako budú inteligentné domácnosti vyzerať a ktoré technológie môžete používať už dnes? Popisujeme konkrétne zariadenia, ktoré je možné na Slovensku kúpiť aj dnes a ukazujeme, kam sa vývoj posunie. Pozrieme sa aj na to, čo ukázal Apple na konferencii WWDC 2016.

Aj vy si vo veľkom objednávate veci z Číny? Vzostup veľkých čínskych IT firiem ukazuje, ako sa veľmi doba mení a Čína už nie je len zdrojom lacnej pracovnej sily. V novom vydaní prinášame článok o tom, ako Gigantické čínske IT firmy útočia na prvé priečky. Pozrieme sa aj na 4k televízory, ktoré sú vybavené ako počítače, prinášame aj veľký test najnovších konvertibilných Windows tabletov a poradíme, ako môžete prijímať poštu na počítači a smartfóne. Ak máte chuť na kúsok histórie, prečítajte si článok o tom, ako laboratóriá firmy IBM menili svet.

To však nie je všetko. Otestovali sme aj notebooky za super cenu, telefón s termovíznou kamerou CAT S60, slúchadlá či inteligentné zásuvky do domácnosti. Opäť prinášame aj úplné verzie softvéru na stiahnutie zadarmo a ESET s predĺženou platnosťou licencie.

Je pre nás veľkým potešením a cťou oznámiť vám, že sme sa stali členom EISA – Európskej asociácie odborných novinárov, čím sme magazín TOUCHIT opäť posunuli o level vyššie. Viac o našom členstve prinesieme v samostatnom článku na našom webe.

eista_clenstvo_nowat

Nezabudnite, že s nami môžete súťažiť. Tentokrát o super fitness náramok Sony SmartBand, tlačiareň EPSON L805. Zapojiť sa môžete tu>>

Letné dvojčíslo TOUCHIT už čoskoro nájdete v novinových stánkoch a predplatitelia v poštových schránkach. Aby toho nebolo málo, pribalili sme vám k nemu zadarmo ešte magazín TOP APLIKÁCIE, v ktorom nájdete množstvo zaujímavých aplikácií a rád, ako vylepšiť váš smartfón.

TOUCHIT je moderný magazín pre moderných ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať výhodné predplatné tu>>

Pozrite si kompletný obsah vydania:

TOUCHIT_obsah2016_6_nowat

 

Pohľad do internetu vecí dneška a budúcnosti

Addwash_vyd2016_2_nowat

Internet vecí alebo jednoducho – IoT (Internet of Things) je kontinuálne zrýchľujúci „vlak“, ktorý v žiadnom prípade nemá v pláne spomaliť. Ide o modernizáciu technológií, uľahčenie mnohých činností, zavádzanie inteligentného ovládania cez internet pre domácnosti, fabriky, mestá a pod. V neposlednom rade je to aj zabezpečenie spôsobom, aký sme doteraz nepoznali. Otvárate si bežne dvere mobilom? Asi nie. A preto je to v niektorých prípadoch „vstupenka do neznáma“. Pre mnohých ľudí, najmä starších generácií, je to aj o strachu, čo bude ďalej a ako bude IoT „meniť“ naše životy alebo návyky. Je síce pravdou, že na bezpečnosti takýchto zariadení sa neustále pracuje, aby nevznikali „hackerské útoky“, ktoré by mohli ohroziť, nielen „nepodstatné“ domáce spotrebiče, ale v niektorých prípadoch aj ľudské životy.

Gigantické čínske IT firmy útočia na prvé priečky

cinske_firmy_vyd2016_2_nowat

Svet IT biznisu je krutý a rýchly. Ten kto vládne v jednej dekáde, môže byť skostnatený a nedôležitý moloch v druhej. Vzostup veľkých čínskych IT firiem v posledných rokoch ukazuje, ako veľmi sa doba mení a predstava o tom, že Čína je len zdroj lacnej pracovnej sily a bezzubá výrobňa pre všemocný západ navždy mizne v dejinách.

WWDC 2016: Čo chystá Apple?

ios10_2_vyd2016_2_nowat

Každoročná vývojárska konferencia WWDC opäť ukázala, na aké softvérové vylepšenia sa môžu tešiť používatelia zariadení značky Apple. Tento rok bol bohatý na oznámenia a Apple v priebehu dvoch hodín predstavil aktualizácie pre 4 operačné systémy.

Najnovšie konvertibilné Windows tablety

hp_elite_x2_vyd2016_2_nowat

Testovali sme tri nové 12-palcové Windows tablety, ktoré môžete používať aj ako notebook. Takmer každé zo zariadení sa snaží inovovať túto kategóriu iným štýlom.

Emaily na počítači aj v smartfóne

38916337_ml_vyd2016_2_nowat

Vedeli ste, že až 53 % emailov je už otvorených na mobilnom telefóne a že najviac emailov je otvorených na iPhonoch? Email je fenomén doby, šikovný nástroj, dobrý pán, ale zlý sluha a treba ho nejakým spôsobom manažovať. Inak sa stanete jeho otrokom, alebo vás bude prinajmenšom znepokojovať jeho objem. A keďže dnes sa dajú kontrolovať emaily nielen na stolnom počítači, ale takmer všade, je vhodné sa to naučiť.

TOUCHIT je moderný magazín pre moderných ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura a k tomu zadarmo časopis TOP APLIKÁCIE.  Môžete si objednať aj výhodné predplatné tu>>

 

Značky: