Je tu jeseň a s ním prichádza aj nové, septembrové vydanie magazínu touchIT. Boli sme sa pozrieť na výstave IFA v Berlíne, odkiaľ prinášame 6 stranovú reportáž nabitú množstvom horúcich noviniek. Pozreli sme sa aj na nové procesory od Intelu či a to, aký je naozaj Windows 10. Prezradíme aj to, aké budú displeje budúcnosti, odhalíme technologické podvody na Kickstarteri a píšeme aj o bezdrôtovom nabíjaní.

Keďže mnohí z vás, alebo vašich ratolestí opäť zasadli do školských lavíc, prichystali sme obsah aj pre nich. Otestovali sme notebooky pre školákov a študentov, rovnako aj cenovo výhodné tablety.  V touchIT nájdete aj zoznam najlepších aplikácií na úlohy a poznámky.

Otestovali sme intelingentné hodinky, ktoré si rozumejú s iPhonom aj Androidom, profi routery do domácnosti, ktoré vás nesklamú, konvertibilné tablety pre Windows 10, či najnovšie notebooky a smartfóny na trhu. Ak hľadáte profi monitor či kvalitné slúchadlá na uši, aj vy nájdete to, čo hľadáte.

Pozrieme sa aj na službu Apple Music, poradíme, ako začať podnikať na internete, či ako posielať fotografie alebo nastaviť rodičovský zámok na zariadeniach Android.

Magazín touchIT stojí za to!
Pýtajte si ho v každom dobrom novinovom stánku iba za 1,99 eura.
Ak nás chcete podporiť, objednajte si predplatné! Teraz aj s ANTIK TV GO na polroka zadarmo!
Stojí iba 16,50 eur za 10 vydaní a vy tak získate váš magazín touchIT plný zaujímavého technologického obsahu priamo k vám domov. Navyše sa zapojíte do predplatiteľskej súťaže.

Kompletný obsah nájdete tu:

obsah_uputavka_4_nowat

Pozrite si výber zaujímavých článkov:

Výstava IFA 2015 ako na dlani

ifa_4_nowat
Výstava IFA v Berlíne je možnosťou na prezentáciu najnovších produktov na najhodnotnejší jesenný a zimný trh. Aj tentoraz to tak bolo, najdôležitejší hráči na tejto prezentácii nechýbali a postarali sa, aby sme videli najnovšie IT produkty v predpremiére. O čom teda IFA v roku 2015 bola? Jednoznačne o inteligentných hodinkách, smartfónoch, tabletoch, televízoroch a notebookoch, ale aj o internete vecí a výbave na sledovanie životného štýlu. V našej reportáži pritom pôjdeme chronologicky podľa toho, ako sa konali predstavenia jednotlivých firiem pre novinárov.

Bezdrôtové nabíjanie dnes aj zajtra

EP-PG920IWEGWW-56-0_nowat
Ako funguje súčasné bezdrôtové nabíjanie a kam sa posunie ďalej? Aké sú jeho súčasné silné a slabé stránky a kedy môžeme očakávať jeho masívne presadenie? Na to odpovieme práve v tomto článku. Ktoré drôtové spojenie je nepohodlné a nepríjemné? No predsa to, ktoré musíte stále obsluhovať. Pokiaľ k svojmu televízoru, hernému desktopu či akémukoľvek elektrickému spotrebiču pripojíte káble a následne s nimi mesiace či celé roky neprichádzate do kontaktu, zrejme pre vás nepredstavujú žiadny problém. Veď prečo by aj mali.

AMD plánuje veľký návrat. Podarí sa mu?

Titulka_nowat
AMD už dlhý čas bojuje s mnohými internými problémami, ktoré v posledných rokoch znamenali prakticky úplný ústup z trhu high-endových CPU. Ozdravovací proces však začal a spoločnosť pre najbližšie tri roky chystá skutočne veľké veci. Podarí sa jej vrátiť opäť medzi špičku?

Technologické podvody na Kickstarteri

Titulka_kickstarter_nowat
Fenomén crowdfundingových stránok len málokoho nenadchne. Najpopulárnejšia platforma tohto druhu v podobe Kickstarteru je plná zaujímavých kampaní, medzi ktoré nezriedka patria aj pokročilé technologické „vychytávky“. V košíku plnom lákavých projektov sa však neraz nájde aj poriadne zhnité jablko.

Notebooky pre školákov a študentov

titulka__skola_notebooky_nowat
Školský rok prináša klasickú požiadavku modernej doby. Okrem ceruziek a zošitov sú rodičia atakovaní požiadavkou na notebook. Mnohí chápu lacný notebook pre študenta ako 15,6″ model. No doba ide dopredu a ceny sa hýbu. Našťastie smerom dole, a tak už neplatí, že menšie rozmery notebookov sú pridrahé kvôli svojej miniaturizácii.

Inteligentné hodinky, ktoré si rozumejú s iPhonom aj Androidom

titulka_2_nowat
Väčšina inteligentných hodiniek je špeciálne navrhnutá pre vybranú platformu. Apple Watch je jediné zariadenie na trhu, ktoré si rozumie iba s iPhonom. Android Wear zatiaľ podporuje iba systém Android. Ten sa teší väčšej podpore aj zo strany ďalších výrobcov. Spomeňme napríklad Samsung so systémom Tizen. Avšak na trh sa postupne dostávajú hodinky, ktoré sú kompatibilné s oboma platformami.

Test slúchadiel na ušiTestovali sme veľké slúchadlá vhodné skôr do kancelárie ako na nosenie vonku. Ale otestovali sme aj modely, ktoré si zoberiete do vonkajšieho prostredia. Špecialitou sú herné slúchadlá. Ich koncept sa v zásade nijako nemení, ich dizajn však zaujme na prvý pohľad.

Najlepšie aplikácie na poznámky a úlohy
Nielen školský rok je vhodný na to, aby ste si vytvorili vhodný systém vo vašich poznámkach. Aplikácie, ktoré sme vyskúšali a denne používame, budú vhodné pre každého. Otázkou bude, čo hľadáte a ako presne chcete s poznámkami pracovať. Tieto podstatné otázky vám pomôže zodpovedať náš výber aplikácií. Zistíte ich možnosti, ako vyzerajú a napokon ich odporúčame aj skúsiť. Ak ich už používate, dozviete sa tipy, ako inak sa ešte dajú využiť.

Smartfóny s Windows Phone aj Androidom
Testovali sme zatiaľ najdokonalejší smartfón všetkých čias. Galaxy S6 edge+ stojí poriadne veľa, súhlasíme. Ale je to technologická špička, ktorú nie je jednoduché odkopírovať. Pre tých, čo nechcú práve takéto zariadenie, sme vyskúšali cenovú bombu s operačným systémom Windows Phone. Nový Liquid je typickým mobilom pre starších alebo školákov. Nenáročným zákazníkom rozhodne odporúčame. No a po rôznych nelichotivých správach a po tom, čo HTC na niektorých modeloch posledné roky predvádzalo, sme mali v rukách naozaj podarený Desire.

Profi routery do domácnosti
Router ako zariadenie je už prakticky nevyhnutnosťou a má ho doma každý, kto má internet. Okrem routerov za pár eur, existujú aj zariadenia za podstatne inú cenu. Vyskúšali sme profesionálne routery, medzi nimi aj lacnejší model, avšak s nadštandardnou výbavou v možnostiach konfigurácie.

Apple Music: 3 mesiace hudby zadarmo. A čo potom?
Na už dostatočne zasýtený trh s hudobnými službami vstúpil ďalší produkt. Ten v podstate neponúka nič revolučné a jeho hlavnou výhodou je slovo Apple v názve. Službu sme otestovali a porovnali ju s konkurenciou.

Toto je však iba malý výber z obsahu magazínu touchIT, ktorý na vás čaká v stánkoch so 104 stranami za 1,99 eur. Nezabúdajte, že najlepšou cestou k vášmu magazínu je predplatné, ktoré si môžete objednať tu, teraz aj s ANTIK TV GO na polroka zadarmo. Navyše vás zapojíme aj do predplatiteľskej súťaže. 

Značky: