Samsung konto je dnes spoločným menovateľom zariadení od tejto firmy. V tomto článku ukážeme, ako šikovne dokážete prepojiť slúchadlá, tablet a smartfón tak, aby ste z toho mali čo najväčší úžitok.
Tiež ukážeme, ako ľahko sa dajú vyhľadať veci, ktoré sa radi strácajú – napr. slúchadlo umiestnené mimo puzdra, smartfón, inteligentné hodinky alebo trebárs aj obyčajné kľúče. A na ich hľadanie vám stačí mať pri sebe smartfón či tablet, rovnako sa dajú vyhľadať z akéhokoľvek počítača s pripojením na internet.
Všetko ukazujeme názorne aj v našom videu:
Skladacie telefóny
Poďme ale pekne po poriadku. Samsung predstavil rad nových skladacích telefónov Galaxy Z Fold3 5G a Flip3 5G a sú to šikovní pomocníci. Zatiaľ čo Fold3 je kombinácia telefónu a povedzme tabletu, Flip3 je dobre vyzerajúci telefón V-čkového typu, ktorý si pohodlne vložíte do vrecka alebo kabelky.
My k týmto telefónom používame bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds2, ktoré majú výbornú kvalitu zvuku a nastaviteľný systém odhlučnenia vonkajšieho okolia. Rovnako do našej výbavy patrí tablet Galaxy Tab S7+, na ktorom sa veľmi dobre sledujú alebo aj strihajú videá.
Jednoduché pripajanie nositeľných zariadení
Slúchadlá alebo hodinky z rodiny Galaxy stačí po ich vybalení z krabice vlastne len položiť do blízkosti Galaxy smartfónu alebo tabletu a samé požiadajú o pripojenie. Detaily nastavenia pripojenia môžete určiť v aplikácii Galaxy Wearable.
Nasledovanie zvuku z tabletu na smartfón a späť
Ideálne sa však šikovaná spolupráca Galaxy zariadení vysvetľuje na tom, ako sa automaticky zmení pripojenie slúchadiel medzi telefónom a tabletom. Uvažujme bežný prípad z praxe, že sledujeme video na tablete a zvuk počúvame cez pripojené slúchadlá. Je to „pohodka“, kedy si vychutnávate dobrý obraz a ešte lepší zvuk.
Následne nech prichádza volanie na váš mobilný telefón pripojený k vášmu Samsung kontu. V tejto chvíli sa tak slúchadlá od tabletu odpoja a pripoja na smartfón. Takto s telefónom a slúchadlami pohodlne zrealizujeme telefonický hovor a po jeho ukončení sa vraciame späť k sledovaniu videa. Slúchadlá sa tak odpoja od telefónu a sami pripoja na tablet, pričom sa pokračuje v prehrávaní videa presne na tom mieste, kde sme jeho sledovanie predtým prechodne ukončili.
Podmienkou na úspešné zrealizovanie tohto scenáru je použitie rovnakého Samsung konta na všetkých zúčastnených zariadeniach a pripojenie na rovnakú Wi-Fi sieť. Tieto podmienky sa v domácnosti alebo na pracovisku veľmi ľahko dajú splniť.
Hľadanie stratených vecí
Každý už niečo stratil a tak dobre vie, že strata býva nepríjemná. Teraz sa však dajú stratené veci vyhľadať. V aplikácii SmartThing Find vidíte na tablete alebo na smartfóne, kde sa vaše zariadenia nachádzajú. Pokiaľ je to možné, dajú sa zariadenia prezvoniť a takto na seba upozorniť. To sa dá urobiť napr. so slúchadlami ale aj hodinkami, pokiaľ majú stále nabitú batériu.
Veci mimo produkcie Samsung sa dajú nájsť pomocou inteligentného prívesku SmartTag+. Ten obsahuje aj UWB komunikáciu, a preto sa veci mechanicky prichytené k nemu (napr. kľúče) dajú nájsť pomocou zadného fotoaparátu v spárovanom smartfóne či tablete. Je to najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ako vyhľadať stratené veci.
Inteligentné hodinky
Ako inteligentné hodinky používame v redakcii Galaxy Watch4 Classic. Tie samozrejme poskytujú informácie o vašich zdravotných funkciách a parametroch, ale je tu aj novinka a to možnosť priamo cez hodinky ovládať spárovaný Samsung televízor. Osobne využívame napr. scenár vypnutia televízora. Hodinky máme totiž obyčajne na sebe, a teda netreba v noci hľadať diaľkové ovládania, ale vypnúť televízor sa dá aj priamo cez hodinky.
Jednotlivé scény pre pripojené zariadenia sa pritom jednoducho tvoria v aplikácii SmartThings. Veľmi dobrou vlastnosťou je, že táto aplikácia podporuje napr. aj systém Android Auto a tak sa dá napr. príchod domov autom zmeniť na automatické rozsvietenie svetiel na ceste alebo otvorenie garážových dvier. V rámci aplikácie SmartThing sa dajú ovládanie aj zariadenia z inteligentnej domácnosti, ktoré nie sú od firmy Samsung.
Na inteligentných hodinkách je v rámci ekosystému výhodná vlastnosť v tom, že nemusíte so sebou všade nosiť nabíjaciu kolísku. Na Galaxy telefónoch (vrátane skladacích) je totiž možné nastaviť režim bezdrôtového zdieľania energie a tak stačí hodinky len položiť na vhodné miesto na telefóne a nabíjanie sa ihneď začne. Na cestách mimo domovu už používame výhradne tento spôsob nabíjanie hodín. Vyhnete sa tak strate nabíjacej kolísky.
Vyhodnotenie
Z uvedeného predstavenia jasne vyplýva, že Galaxy zariadenia dokážu vzájomne dobre spolupracovať a vy tak ako ich majiteľ môžete profitovať z ich celkovej úžitkovej hodnoty. Napr. prepojenie slúchadiel medzi tabletom a smartfónom je jasným dôkazom, že aj pokročilejšie funkcie sa dajú zrealizovať tak, že to naozaj bude fungovať na prvé zapojenie a stabilne.