Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Acronis, celosvetový líder hybridných cloudových riešení ochrany dát, dnes uviedol na slovenský trh Acronis True Image 2017, najnovšiu verziu svojho zálohovacieho softvéru na osobné používanie.

Verzia 2017 poskytuje najucelenejšiu ochranu osobných dát na trhu. Acronis True Image 2017 kombinuje možnosť lokálneho a cloudového zálohovania úplného obrazu počítačov s novým, bezdrôtovým zálohovaním mobilných zariadení do lokálneho PC na Windows alebo zabezpečeného úložiska Acronis Cloud. Súčasťou novej verzie je podpora pre neobmedzený počet mobilných zariadení a možnosť zálohy užívateľských dát z Facebooku.

„Osobné dáta každého užívateľa sa v stále väčšej miere nachádzajú na mobilných zariadeniach a sociálnych sieťach,“ povedal Serguei Beloussov, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Acronis. „Acronis True Image 2017 chráni všetky dáta bez ohľadu na ich umiestnenie a ponúka najrýchlejšie a najjednoduchšie zálohovanie na trhu.“

ati-2017-cz-panel_web2016_8_nowat

Technológia Acronis True Image poskytuje najrýchlejší softvér na zálohovanie a obnovu úplného obrazu počítača na osobné použitie:

  • Tri- až šesťkrát rýchlejší na počítačoch Windows než konkurenčné produkty na zálohovanie a obnovu s využitím externého zariadenia USB 3.0
  • O 30 % rýchlejší než Apple Time Machine na počítačoch Apple
  • O 60 % rýchlejší než predchádzajúce verzie Acronis True Image v bežných situáciách

Ako globálny partner Scuderia Toro Rosso, tímu Formule 1, testuje Acronis svoje technológie v prostredí, ktoré je technologicky najnáročnejším športovým odvetvím. „Okamžitý prístup k obrovskému množstvu dát je zásadnou požiadavkou, ktorá musí byť splnená, aby náš tím mohol byť úspešný,“ povedal Franz Tost, manažér tímu Scuderia Toro Rosso. „Ak stratíme dôležité dáta, hoci len na pár sekúnd, preteky sú stratené. Preto sa spoliehame na Acronis, ktorý poskytuje najkomplexnejšie zálohovacie riešenie na trhu.“

ati-2017-cz-backup_web2016_8_nowat

S rýchlou, jednoduchou a ucelenou ochranou dát prináša Acronis True Image 2017 viac ako 50 inovácií, vrátane:

  • Bezdrôtového zálohovania mobilných zariadení do počítačov Windows – Zálohovanie neobmedzeného počtu zariadení iPhone, iPad a Android do osobného počítača rýchlosťou, ktorú umožňuje lokálna Wi-Fi sieť. Obnova kompletného obsahu na rovnaké či iné zariadenie, hoci by to bola iba jediná fotografia či kontakt.
  • Vzdialenej správy zálohy – Umožňuje chrániť všetky počítače v rodine aj v prípade, že sa jej členovia nachádzajú kdekoľvek inde – prostredníctvom kontroly stavu zálohy akéhokoľvek ich počítača či mobilného zariadenia v reálnom čase s využitím užívateľsky prívetivej on-line konzoly.
  • Inkrementálnej zálohy účtu na Facebooku – Automaticky zálohuje celý obsah užívateľského účtu na Facebooku, vrátane fotografií, videí, kontaktov, komentárov a lajkov. Užívatelia sú tak chránení proti náhodnému zmazaniu, hackerským útokom, chybám aplikácie či výpadkom sociálnej siete, ktoré môžu zmazať predchádzajúce spomienky.
  • Archivácie do cloudu či do externého úložiska – Dovoľuje získať voľný priestor na disku presunom veľkých či zriedka využívaných súborov z počítača Windows či Apple na externý disk, NAS zariadenie, sieťové zdieľanie či do úložiska Acronis Cloud. Prístup k archivovanému obsahu sa dá robiť cez File Explorer, Finder či webový prehliadač.
  • Vylepšeného NAS – Automaticky vyhľadáva zariadenia NAS na lokálnej sieti, predkonfiguruje ich na zálohovacie úložisko a automaticky prepojí v prípade dočasnej nedostupnosti.

Acronis True Image 2017 má celý rad ďalších nových funkcií, ako napríklad vyhľadávanie v lokálnej a cloudovej zálohe, šifrovanie archívu, možnosti komentára k zálohám, integrácie s Windows Explorer, faceliftované užívateľské prostredie na zariadení iOS a Android a ďalšie.

„Riešenie Acronis True Image je dlhodobo najpredávanejším zálohovacím riešením na Slovensku,“ povedal Zdeněk Bínek, zodpovedný za predaj riešení Acronis v Českej republike a na Slovensku. „Medzi hlavnými dôvodmi popularity tohto riešenia na Slovensku bola vždy rýchlosť, jednoduché ovládanie a možnosť zálohy úplného obrazu disku. Nová verzia 2017 prináša slovenským užívateľom a menším firmám rad ďalších inovácií, ktoré sú reakciou na najnovšie trendy digitálneho života a ďalšie dôvody prečo sa v prípade zálohovania a obnovy dát spoľahnúť na Acronis.“  

Značky: