Ako urobiť z PowerPointovej prezentácie video?

0

Prezentácie v PowerPointe môžu byť exportované nielen do samostatne spustiteľného súboru ale aj do bežného videa.

Kedy použiť špeciálne možnosti exportu? Najmä vtedy, ak chcete, aby bola vaša prezentácia zobrazená na čomkoľvek vrátane mobilného telefónu a nechcete riešiť záležitosti s kompatibilnou verzií.

Druhou výhodou je, že takúto prezentáciu jednoducho nahráte na YouTube alebo iný video server a ostatní si ju môžu pozrieť, kedy budú chcieť.

Ako na to?

Na export je v hlavnom menu samostatná položka. Ide o druhú položku s viac ako jasným názvom – Vytvoriť video.
Po kliknutí sa zobrazia ďalšie možnosti. V zásade sa treba rozhodovať medzi rozlíšením a tým, ktorý obsah bude do výsledného videa zahrnutý.

Na výber sú tri rozlíšenia. My odporúčame zvoliť najvyššie.

rozliseniaPPT

Máte istotu, že prezentácia bude dobre vyzerať na bežnom notebooku s HD a vyšším rozlíšením a tiež na monitoroch. Výkon mobilných zariadení je dnes dostatočný a tak sa bude dať obsah prehrať aj na smartfónoch. Tie si mierku zobrazenia prispôsobia vo svojom prehrávači. Do výsledku môžete zahrnúť aj hlasový sprievod, ak bol napríklad aj počas prezentácie zaznamenávaný.

exportPPT

Kliknutím na tlačidlo Vytvoriť video sa zobrazí dialógové okno na uloženie súboru. Vyberať sa dá spomedzi dvoch formátov a to buď MPEG-4 alebo WMV. Nezabudnite na časovanie snímok. Aj pri statických odporúčame použiť dlhší čas. Najmä ak je na snímke viac textu na čítanie. Používatelia si ľahšie prezentáciu pozastavia, ak majú viac času zobrazenia jednej snímky.

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár