Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Chladný vánok uľahčuje domáce práce aj voľnočasové aktivity, a to nielen počas vrcholu leta. Nový ventilátor UniversalFan 18V-1000 prináša používateľom chladivý efekt všade tam, kde ho naozaj potrebujú.

Prvý akumulátorový ventilátor od spoločnosti Bosch pre domácich majstrov ponúka širokú škálu možností využitia v domácnosti aj na záhrade. Možno ho flexibilne používať, kdekoľvek je treba. Ventilátor UniversalFan 18V-1000 rozširuje systém „18V Power for All“, ktorého súčasťou je tiež všetko základné náradie z jednotlivých pracovných oblastí – v súčasnosti je to viac ako 60 rôznych náradí pre domácich majstrov, záhradné náradie a domáce spotrebiče, pričom kompatibilita je ešte oveľa väčšia vďaka ďalším partnerom v rámci spolupráce „Power for All Alliance“ naprieč značkami. Všetko náradie – od vŕtacích kladív a kosačiek na trávu až po vysávače – možno napájať jedným 18V lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. To používateľom šetrí miesto aj peniaze, a taktiež chráni životné prostredie.

Vysoká účinnosť a široké možnosti použitia

Ventilátor UniversalFan 18V-1000 má päť lopatiek rotora, takže pri rovnakej rýchlosti prenáša väčšie množstvo vzduchu ako bežnejšie ventilátory s troma lopatkami. Vlastná technológia Bosch „JetBreeze Airflow Technology“ zaisťuje tichú prevádzku pri rovnakom maximálnom výkone s veľkosťou 1 000 m3 vzduchu za hodinu. Vďaka koncentrovanému prúdu vzduchu poskytuje ventilátor napájaný akumulátorom príjemný chladivý účinok, a to v akejkoľvek polohe – aj pri nízkych otáčkach na vzdialenosť väčšiu ako päť metrov. Ventilátor UniversalFan 18V-1000 je vybavený výsuvnými hákmi, ktoré umožňujú jeho zavesenie – napríklad na rebrík. Alternatívne možno ventilátor priečne upevniť na dosku, pripevniť na statív alebo zavesiť pomocou integrovaného závesu v tvare kľúčovej dierky. Ventilátor bol vyvinutý špeciálne pre potreby domácich majstrov a vďaka robustnej konštrukcii a kompaktnému dizajnu ho možno spoľahlivo používať aj v zhoršených podmienkach. To zabezpečuje aj otočná hlava ventilátora o 180 stupňov, s ktorou môžu používatelia flexibilne nasmerovať prúd vzduchu ľubovoľným smerom a plynule ho regulovať pomocou ovládacích gombíkov.

Stály výkon na všetky použitia

Ventilátor UniversalFan 18V-1000 je vhodný nielen na chladenie, ale taktiež na sušenie mokrej omietky alebo čerstvej farby. Akumulátorový ventilátor poskytuje tiež úľavu pri mnohých voľnočasových aktivitách – spoľahlivo vytvára svieži vánok na balkóne, na záhrade, počas pikniku alebo pri kempovaní. Zariadenie vytvára konštantný prúd vzduchu, beztoho aby používateľ musel prerušovať svoju činnosť a ručne nastavovať rýchlosť ventilátora. Základom je inteligentná riadiaca elektronika s názvom „Syneon Technology“. Túto súčinnosť elektroniky motora a akumulátora ponúka len spoločnosť Bosch. Táto technológia dodáva akumulátorovému ventilátoru konštantný výkon bez ohľadu na úroveň nabitia jeho 18V akumulátora.

Akumulátorový ventilátor s udržateľným konceptom výrobku

Ventilátor UniversalFan 18V-1000 sa vyrába v Európskej únii. Viac ako 90 % krytu výrobku, t. j. všetkých vonkajších viditeľných častí zariadenia bez akumulátora, je vyrobených z recyklovaného plastu. Spoločnosť Bosch systematicky pracuje na zlepšení udržateľnosti celého hodnotového reťazca. Na tento účel bol vytvorený špeciálny tím. Ten priebežne skúma a zavádza vhodné opatrenia na celom svete, napríklad ak ide o používanie recyklovaných materiálov krytov elektrického náradia. Medzi hlavné ciele patrí dlhodobé znižovanie stopy CO2 výrobkov a podpora obehového hospodárstva.

UniversalFan 18V-1000 je už v predaji.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.