Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Štíhly, suverénny a absolútne nádherný. Alfa Romeo F1 Team Stake predstavil svoj monopost C43 pre sezónu 2023 na podujatí konanom súbežne v Zürichu a v centrále tímu v meste Hinwil, vo Švajčiarsku.

Svet Formule 1 má tak jedného z prvých uchádzačov o titul najkrajšieho auta sezóny. Monopost C43 v nápadnej červeno-čiernej farebnej úprave budú pilotovať Valtteri Bottas a Zhou Guanyu. V tohtoročných majstrovstvách sveta sa tím bude usilovať udržať trend kontinuálneho zlepšovania.

V pôsobivom prezentačnom videu sa C43 mení zo surových materiálov a atomizovaných častíc na výslednú asambláž, symbolizujúcu ako tím vzniká spojením jednotlivcov, z ktorých každý hrá dôležitú rolu pre zabezpečenie úspechu Alfa Romeo v F1. Farebnú úpravu navrhli dizajnéri Alfa Romeo Centro Stile tak, aby vyjadrovala výnimočnosť talianskej značky a atribút „Made in Italy“.

Vozidlo, skonštruovane tímom technikov, ktorý vedie Jan Monchaux a poháňa ho nový motor Ferrari, predstavuje evolúciu minuloročného monopostu C42. Kvôli zmenám v technických predpisoch FIA pre sezónu 2023 má C43 rozličné modifikácie a kompletne nové diely, pričom celková evolúcia sľubuje výrazné zlepšenie výkonnosti.

Vozidlo je teraz pripravené vyraziť na trať na úvodné testy tento týždeň v Barcelone a na zimné testy v Bahraine koncom mesiaca. C43 bude mať premiéru aj v oficiálne licencovanej počítačovej hre F1 2022 spoločnosti EA Sports v predvečer prvého dňa testovania – čo umožní fanúšikom vžiť sa do kože Valtteriho a Zhou a otestovať si nové auto tímu.

Alessandro Alunni Bravi, výkonný riaditeľ Sauber Group a šéf tímu, povedal: „Uvedenie vozidla do života je dlhý proces, ktorý sa týka každého oddelenia pretekového tímu, preto nás jeho dnešné predstavenie napĺňa hrdosťou. Rozhodli sme sa ho urobiť pred našimi fanúšikmi, blízko nášho sídla, pretože predstavenie nového auta nie je iba momentom na vyjadrenie cieľov na nadchádzajúcu sezónu. Je to zároveň čas na vyjadrenie vďaky ľuďom, ktorí vás podporovali – či už na tribúnach, pred televízorom alebo vo výrobnom závode. Ďakujeme im za ich vášeň a vieru v náš projekt. Náš nový automobil je dielom mesiacov tvrdej práce, no dnešný deň je iba začiatkom cesty. Musíme naďalej pokračovať v práci s pokorou a oddanosťou aby sme dosiahli výkon na trati. Všetci v tíme sú oddaní tomuto cieľu a som presvedčený, že budeme nás odmena neminie.“

Jan Monchaux, technický riaditeľ tímu Alfa Romeo F1 Team Stake: „Som veľmi hrdý na to, čo sme dosiahli v uplynulých mesiacoch, pretože vytvorenie nového automobilu vždy vyžaduje veľké úsilie celého tímu. Náš nový automobil predstavuje evolúciu minuloročného, pričom reflektuje nové predpisy a prináša výrazné zmeny v oblastiach, v ktorých sme potrebovali dosiahnuť zlepšenia. Verím, že bude rýchlejší ako bol predchodca v minulom roku, čo je najdôležitejšie a súčasne bude aj spoľahlivejší. Vynaložili sme veľa úsilia v týchto smeroch. Teraz je čas vyraziť na trať a overiť výkonnosť vozidla. Som rád, že sa opäť vraciame k pretekaniu a som presvedčený, že onedlho o nás budete viac počuť.“

Valtteri Bottas, pilot Alfa Romeo F1 Team Stake: „C43 je konečne tu a nemôžem sa dočkať, kedy s ním vyštartujem na trať. Veľmi sa mi páči jeho nová farebná úprava, je ohromujúca a predstavuje peknú evolúciu minuloročnej. Bude to moja zaujímavá druhá sezóna s tímom, urobili sme solídny pokrok a teraz musíme ísť iba jedným smerom: vyššie, lepšie a rýchlejšie. Samozrejme, čaká nás ešte veľa práce a zlepšovania vecí ale som si istý, že máme tento rok šancu dosiahnuť lepšie výsledky. Neviem sa dočkať, kedy sa vrátim k pretekaniu. Som vysoko motivovaný a dychtivo čakám na štart novej sezóny.“

Zhou Guanyu, pilot Alfa Romeo F1 Team Stake: „Mám radosť, že konečne vidím C43 vo finálnej podobe po všetkom, čo sme urobili v uplynulých mesiacoch. Myslím si, že do roku 2023 vstupujeme s nádherným dizajnom a teším sa na prvé oficiálne jazdy v Barcelone v najbližších dňoch, kým odštartujeme sezónu zimnými testami v Bahraine. V uplynulom roku som sa od začiatku cítil v tíme ako doma, prijali ma s otvorenou náručou a poskytli mi čas na učenie a zlepšovanie sa. Očakávania na tento rok sú definitívne vyššie a ja využijem všetky skúsenosti z mojej debutovej sezóny 2022. Teším sa na to, čo príde, a som plne pripravený zabojovať.“

Théo Pourchaire, náhradný pilot Alfa Romeo F1 Team Stake: „Predovšetkým som vďačný a poctený tým, že sa môžem zúčastniť na svojej prvej premiére automobilu Formule 1 ako náhradný pilot tímu.

Značky: