Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Až 24 miliónov fanúšikov sa zúčastnilo viac než 470 zápasov
  • Allianz Arena bude dejiskom Majstrovstiev Európy vo futbale v roku 2020
  • Prenosy zápasov v Allianz Arene sleduje 750 miliónov domácností vo viac než 200 krajinách sveta

Po desiatich rokoch od svojho vzniku sa Allianz Arena môže pochváliť zaujímavými číslami: viac než 470 odohratých zápasov, vrátane 57 z Ligy majstrov a Európskej ligy UEFA, 1 318 gólov a 6 víťazstiev nemeckého tímu FC Bayern Mníchov. Allianz Arena teda rozhodne nepatrí k všedným štadiónom. Je architektonickým dielom, symbolom Mníchova a miestom, ktoré divákov vtiahne priamo na trávnik.

AllianzArena_nowatGól za 10 sekúnd

Allianz Arenu ročne navštívia približne 4 milióny fanúšikov z celého sveta. Za uplynulých desať rokov sa v nej odohralo množstvo medzinárodných súťaží a zápasov,” hovorí Christian Deuringer, ktorý je zodpovedný za značku skupiny Allianz vo svete. „Po úspešnej dekáde sa tešíme na výzvy budúcnosti. Špeciálne na ďalšiu významnú udalosť v Allianz Arene, a to Majstrovstvá Európy vo futbale v roku 2020,“ dodáva Deuringer.

Allianz Arena, domov FC Bayern Mnichov, oslávila okrúhle narodeniny týždeň po skončení Bundesligy. Od dvoch úvodných zápasov, ktoré sa odohrali 30. a 31. mája 2005, bol Philipp Lahm na ihrisko Allianz Arény nasadený už 205 krát. Stal sa tak najangažovanejším hráčom Allianz Areny. Titul hráča s najlepším skóre si stále drží Mario Gomez so 68 gólmi. Prvenstvo za najrýchlejší gól patrí Royovi Makaayovi, ktorý v Lige majstrov trafil bránu za rekordných 10 sekúnd od výkopu.

Počas Majstrovstiev Európy vo futbale v roku 2020 sa zápasy síce po prvý raz odohrajú v rôznych európskych mestách, no stálym miestom ostane Allianz Aréna. V nej sa pravdepodobne budú hrať tri zápasy, dva v kvalifikácii a jeden vo štvrťfinále. Mediálna pozornosť verejnosti je pre propagáciu športových podujatí kľúčová, prenosy zápasov v Allianz Arene pravidelne sleduje 750 miliónov domácností vo viac než 200 krajinách sveta. Facebooková skupina arény má v súčasnosti viac ako milión fanúšikov.

Rodina Allianz štadiónov

Allianz Arena je pravdepodobne najslávnejší nemecký futbalový štadión. Tri štvrtiny všetkých Nemcov podľa názvu arény identifikovali aj mníchovského poisťovateľa, skupinu Allianz. V medzinárodnom meradle je aréna médiami súhlasne považovaná za jeden z najlepších futbalových štadiónov na svete. Fanúšikovia a návštevníci sú dôležitou súčasťou jej veľkého úspechu. Od roku 2005 mníchovskú arénu navštívilo už 24 miliónov ľudí. Na jej modeli sa skupina Allianz stala partnerom a poskytovateľom mena piatich medzinárodných športových štadiónov: Allianz Stadium v Sydney, Allianz Park v Londýne, Allianz Riviera v Nice, Allianz Parque v Sao Paule a Allianz Stadion vo Viedni, ktorý otvoria už na budúci rok.

Značky: