Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Jednodňové a viacdňové podujatia s autoparkom AMG pre začiatočníkov aj pokročilých vodičov

Od januára do marca 2023 ponúkne AMG Experience účastníkom možnosť zdokonaliť si svoje vodičské schopnosti na snehu a ľade pod vedením skúsených inštruktorov a ambasádorov značky AMG zo sveta motoristického športu v rámci exkluzívnych podujatí AMG Winter Experience. Okrem osvedčených a obľúbených školení vo švédskom Laponsku je po prvýkrát v ponuke aj destinácia v rakúskom Saalfeldene. S modelom Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+ je súčasťou autoparku po prvýkrát aj model s čisto elektrickým pohonom s akumulátorom. Novinkou v portfóliu je aj Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+. Kvalifikovaní inštruktori počas všetkých podujatí individuálne školia účastníkov a poskytujú im užitočné tipy na zlepšenie vodičských schopností na základe svojich dlhoročných skúseností v motoristickom športe.

Vo Švédsku čaká účastníkov jedinečný zážitok na zamrznutom jazere s rozlohou viac ako 337 000 m² neďaleko mesta Arjeplog: na vrstve ľadu s hrúbkou viac ako 90 centimetrov sú pripravené viaceré a veľmi rôznorodé jazdné dráhy, ktoré zaručujú konzistentné jazdné podmienky. Základná vrstva umožňuje vyberať si medzi ľadovými povrchmi alebo takmer úplne tuhou snehovou pokrývkou – ideálny scenár na rozvoj citu pre trakciu a precíznosť riadenia. Arjeplog je výnimočným miestom pre každého nadšenca motorových vozidiel: výrobcovia automobilov z celého sveta tu už desaťročia testujú svoje prototypy a maskované predsériové vozidlá z hľadiska ich vhodnosti na zimné podmienky.

Takmer neobmedzená rozloha jazera sprostredkúva nezameniteľný pocit slobody. Cieľom školení je bezpečné zvládnutie modelu AMG Performance alebo športového vozidla aj v hraničných situáciách a zlepšenie vlastných vodičských schopností. Pozornosť sa okrem toho sústreďuje samozrejme aj na pôžitok z jazdy na snehu a ľade v impozantnej divočine švédskeho Laponska. Autopark ponúka množstvo rozmanitých vozidiel, a tým aj ďalšie vzrušujúce dojmy pre účastníkov.

Jednodňové školiace kurzy pre začiatočníkov v Rakúsku ako novinka v ponuke pre rok 2023

Novinkou v programe pre rok 2023 sú jednodňové školiace kurzy s prenocovaním v úchvatnom horskom prostredí Rakúska: program DISCOVER je šitý na mieru záujemcom, ktorí chcú získať prvé skúsenosti s dynamickým jazdným zážitkom na snehu a zároveň lepšie spoznať značku Mercedes-AMG. V Zážitkovom centre jazdnej techniky (Driving Technique Experience Centre) rakúskeho automobilového klubu ÖAMTC sa v jedinečnej kulise salzburského úpätia Álp môžu bezpečne priblížiť k hranici možností vozidla a vlastných vodičských schopností.

Ten správny program pre každého vodiča

AMG Winter Experience ponúka niečo pre každého vodiča: od začiatočníkov cez pokročilých vodičov až po skúsených odborníkov. Úroveň školenia DISCOVER je ideálna pre začiatočníkov. Zameriava sa na bezpečnosť jazdy a spoznávanie vozidiel značky Mercedes-AMG. V pokročilom školení PERFORMANCE si vodič môže rozšíriť naučené základy fyziky jazdy na praktických cvičeniach. Okrem toho sa v rámci tohto školenia ďalej rozvíja schopnosť ovládania výkonných vozidiel v náročných situáciách, ako aj v kombinácii s asistenčnými systémami pre vodiča Mercedes-AMG. Počas školenia ADVANCED WEEK majú účastníci päť dní na zlepšenie svojich vodičských schopností. Pre úroveň PRO je podmienkou predchádzajúce absolvovanie školenia AMG ADVANCED alebo porovnateľného programu. Vo formáte podujatia PRO WEEK si možno osobné vodičské schopnosti zdokonaliť prostredníctvom zvýšenej individuálnej podpory v malých skupinách. Úroveň tréningu PRO PLUS je ideálna pre vodičov, ktorí ašpirujú na jazdy na pretekárskych tratiach. V individuálnom formáte PRO PLUS si vodiči rozširujú svoje schopnosti a absolvujú skúšobnú jazdu na absolútnom limite – popri intenzívnych technických diskusiách so skúsenými pretekárskymi jazdcami na tréningových plochách, ako aj mimo nich.

V niektorých formátoch školenia dopĺňa zážitok veľkolepá jazda v ľadovom taxíku AMG. Ľadový taxík AMG demonštruje, čo je možné v extrémnych podmienkach s maximálnou trakciou a výkonom so špeciálnymi pneumatikami s hrotmi.

Cítiť sa skvele aj po školení

Po jazdných zážitkoch si účastníci môžu oddýchnuť na komfortnom ubytovaní a porozprávať sa o zážitkoch z dňa. V Rakúsku ponúka 4-hviezdičkový hotel Gut Brandlhof príjemné prostredie vrátane sauny na zahriatie a relax.

Vo Švédsku sa hostia AMG ubytujú v 4-hviezdičkovom hoteli Silverhatten alebo na 4-hviezdičkovom ubytovani AMG Lodge, ktoré je rezervované výhradne pre účastníkov. Hotel Silverhatten sa nachádza len 18 kilometrov od tréningového areálu a ponúka skvelý výhľad na zimnú krajinu severného Švédska. Hotel je vybavený mnohými rekreačnými zariadeniami, ako sú reštaurácia, sauna, kúpele a fitness miestnosť. Ubytovanie AMG Lodge je vybavené exkluzívnymi izbami a nachádza sa v obklopení nádherných hôr a jazier. Kulinárske špeciality so švédskymi výtvormi a medzinárodné špeciality sú samozrejmosťou v reštauráciách na oboch miestach. Okrem toho si môžete rezervovať účasť na ďalších aktivitách typických pre Laponsko, ako napríklad jazda na záprahoch so psami plemena husky.

Špičkoví pretekári a ambasádori značky AMG ako inštruktori

Úspešní pretekári a ambasádori značky AMG sú taktiež k dispozícii ako inštruktori pre vybrané školenia. Maro Engel, Bernd Schneider, Karl Wendlinger a Bernd Mayländer sú mimoriadne vyhľadávaní odborníci na všetky témy súvisiace s profesionálnym ovládaním vozidla. Maro Engel skončil v roku 2007 na druhom mieste v britskom šampionáte Formuly 3. Súťažil v nemeckom šampionáte cestovných automobilov (DTM) a so svojimi početnými víťazstvami, vrátane Svetového pohára GT v regióne Macao a 24-hodinových pretekov na okruhu Nürburgring, patrí medzi najlepších jazdcov GT3 na svete. S vozidlom Mercedes-AMG ONE je držiteľom svetového rekordu v najrýchlejšom kole na okruhu Nürburgring-Nordschleife so sériovým vozidlom vhodným do cestnej premávky. Bernd Schneider, známy aj ako Mister DTM, je so svojimi piatimi víťazstvami šampionátov držiteľom rekordu v pretekoch DTM. V roku 2013 vyhral 24-hodinové preteky v Dubaji aj 24-hodinové preteky na okruhu Nürburgring s modelom SLS AMG GT3. Karl Wendlinger pôsobil vo Formule 1™ v rokoch 1991 až 1995 a v rokoch 2002 až 2003 jazdil na pretekoch DTM. Rakúšan je od roku 2012 ambasádorom značky Mercedes-AMG. Bernd Mayländer je od roku 2000 jazdcom oficiálneho FIA F1 Safety Car®.

Autopark AMG Winter Experience

Súčasťou autoparku AMG Winter Experience je po prvýkrát aj model AMG Performance s čisto elektrickým pohonom s akumulátorom, ako aj nový model AMG SL Roadster. Celé portfólio siaha od kompaktného AMG Triedy A až po modely GT. V závislosti od formátu podujatia a voľby balíka bude posádka vozidiel pozostávať z jednej alebo dvoch osôb.

V Rakúsku sú k dispozícii:

 • Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+ (kombinovaná spotreba elektriny: 22,7 – 19,6 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km)[1]
 • Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ (kombinovaná spotreba paliva 9,2 – 8,8 l/100 km;
  kombinované emisie CO₂ 208 – 200 g/km)[2]
 • Mercedes-AMG C 63 S kupé (kombinovaná spotreba paliva 10,8 l/100 km;
  kombinované emisie CO₂ 248 g/km)[2]

Okrem toho sú dostupné exkluzívne vo Švédsku:

 • Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ (kombinovaná spotreba paliva 13,2 – 12,8 l/100 km;
  kombinované emisie CO₂ 300 – 290 g/km)[2]
 • Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ 4-dverové kupé (kombinovaná spotreba paliva
  13,5 – 13,0 l/100 km; kombinované emisie CO₂ 308 – 295 g/km)[2]

Značky: