Google má pripravenú aktualizáciu najnovšej verzie systému a tak majitelia zariadení s Android 5.0 môžu čoskoro očakávať ďalšiu čiastkovú aktualizáciu.

Android Alarm

Okrem iného, môžete vypnúť všetky notifikácie na hodinu alebo napríklad do času spustenia ďalšieho budíka

Aktualizácia preskakuje značenie 5.x.x a priamo novú verziu 5.x. Výhodou je vylepšenie stability a rýchlosti spolu s novými funkciami. Napríklad špeciálna podpora pre zariadenia s viacerými SIM kartami, ochranu zariadení a zvuk v HD kvalite s kompatibilnými zariadeniami.

Ochrana zariadení priamo vo forme správcu od Google vylepšuje ochranu dát zamknutím telefónu, pokým sa neprihlásite do Google účtu a sami zariadenie neodomknete. Zamknuté zostane aj po resete na továrenské nastavenia. Vylepšená ochrana by mala byť dostupná na väčšine zariadení, chýbať nebudú ani Nexus 6 a Nexus 9. Práve na zariadení Nexus 6 budete môcť počítať s HD zvukom ma aktualizácia nebude obmedzená podľa operátora. To sa však týka najmä súboja T-Mobile USA a Verizonu.

Ďalšie vylepšenia sa týkajú správy Bluetooth pripojenia. Konečne pribudne ovládanie z panela rýchlych nastavení na hlavnom displeji presne podľa vzoru Wi-Fi. Doteraz nebolo možné do Bluetooth nastavení vstúpiť. Ťuknutím na ikonu sa komunikácia dala buď zapnúť a vypnúť. Niektorí výrobcovia to riešili tým, že po aktivácii BT modulu nechali hneď zobraziť aj nastavenia. To však nevyhovovalo každému. Zmena sa dotkne aj rozhrania hodín, ktoré prinesie animáciu medzi zaužívanými štyrmi položkami (hodiny – svetové hodiny – stopky – časovač).

Stiahnutie obrazu pre:

Nexus 5

Nexus 6

Nexus 7 (2012 Wi-Fi)

Nexus 10

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.