Údajne sa plánuje ďalší veľký update operačného systému Android Wear určeného pre nositeľné zariadenia ako sú napr. inteligentné hodiny.

Ovládanie gestami

Novinkou majú byť gestá – ak otočíte rukou s hodinkami smerom od vás, dostanete sa na ďalšiu kartu alebo ďalšiu notifikáciu.Opačným pohybom sa vrátite v systéme späť.

wrist-flick_nowat

Nakreslite si emotikony

Ak vám ako odpoveď na mail alebo rýchlu správu budú stačiť emotikony, pripravovaná verzia Android Wear vám pomôže. Stačí ho nakresliť na displeji hodiniek a operačný systém sa bude snažiť uhádnuť, čo ste tým asi mysleli.

emoji_nowat

Nový interface

Android Wear sa snaží o ďalšie pohodlie pri ovládaní a otvorene povedané, bude mať čo robiť. Až doteraz spustenie aplikácií od tretích strán vytvorených pre Android Wear nebolo veľmi príjemné. Museli ste sa preklikávať košatým systémom menu. V novej verzii sa posunom prsta doľava z obrazovky zobrazujúcej hodiny dostanete hneď k zoznamu vašich aplikácií. Ďalší posun prsta doľava vás presunie do zoznamu kontaktov. Tretí posun prsta doľava potom vedie na zoznam akcií ako je napr. vytvorenie poznámky alebo nastavenie budíku. Táto obrazovka zároveň pripomína, že by ste mohli ovládať Android Wear aj hlasom a to cez povel “Ok, Google” .

apps_nowat

Aktívne aplikácie

Teraz si môžete vybrať aplikácie, ktoré zostanú zobrazené na displeji po ich otvorení. Môže ísť o užitočné aplikácie ako je napr. monitor cvičenia alebo navigačné mapy. Doteraz sa zobrazenie aplikácie vypínalo, pokiaľ ste s nimi nepracovali. Pokiaľ v novej verzii s aplikáciou nepracujete, z dôvodu šetrenia energie sa displej zmení z farebnej škály na monochromatickú. Údaje z aplikácie sa však stále zobrazujú na displeji a aplikácia zostáva naďalej aktívna.

always-on_nowat

Podpora Wi-Fi

Doteraz fungovali notifikácie na hodinkách s Android Wear tak, že boli aktívne vtedy, ak boli spojené cez Bluetooth so smartfónom. Pokiaľ neboli hodinky v dosahu smartfónu, na hodinkách ste nemali aktuálne informácie. Keďže mnohé z hodiniek pre Android Wear už obsahujú modul na Wi-Fi pripojenie, stáva sa notifikácia aktívna aj keď máte mobil kilometre od vás.

Ako prvé hodinky, ktoré dostanú tento update sú LG Watch Urbane, aktualizácia pre ďalšie zariadenia je podľa Google otázka „niekoľkých týždňov“.

Zdroj: Techcrunch

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.