Po nepresvedčivých výsledkoch z platformy Geekbench sme konečne spoznali silné stránky nového čipu A16 Bionic.

Aj preto je potrebné skoré testy brať s miernou rezervou, keďže aj nové výsledky z porovnávacej platformy AnTuTu sú toho jasným dôkazom. Apple pri tohtoročnej sérii iPhone 14 použil dve čipové sady – minuloročnú A15 pre klasické modely a novú A16 pre modely Pro. Keďže čipy zo série iPhone 13 už dôverne poznáme, tak sa teraz pozrime, v akej oblasti Apple posunul výkon tohtoročných modelov iPhone 14 Pro a 14 Pro Max.

Hoci dosiahnuté skóre oboch modelov nie je na prvý pohľad až tak impozantné ako pri najvýkonnejších Android smartfónoch, vieme, že jablká sa hruškami nemiešajú. Model 14 Pro dosiahol v testoch celkové skóre 978 147 bodov a model 14 Pro Max 972 936 bodov. 

Pri percentuálnom vyjadrení to znamená, že oproti Pro modelom série iPhone 13 sme sa dočkali 19 % nárastu výkonu. To zároveň znamená, že modely iPhone 14 a 14 Plus majú výkon na úrovni minuloročných modelov iPhone 13 Pro a 13 Pro Max.

iPhone 14 Pro a 14 Pro Max AnTuTuZdroj: GSMArena
Porovnanie výkonu modelov 13 Pro, 13 Pro Max, 14 Pro a 14 Pro Max

Pokiaľ si však testy AnTuTu rozoberieme „na drobné„, tak zistíme, že výkon CPU vzrástol o pôsobivých 17 %, zatiaľ čo skóre pamäte je vyššie o 10 %. Hoci vieme, že iPhony sú svojim výkonom na veľmi vysokej úrovni, tak pravdepodobne najviac zaujme výkon grafického procesora. Tohtoročným Pro modelom výkon GPU medzigeneračne vzrástol až 28 %, čo sa tak často nevidí ani v prípade telefónov od spoločnosti Apple.

Výstupy z testov prezrádzajú, že testovanie verzie oboch modelov boli vybavené až 1TB úložiskom, čiže dosiahnuté skóre je spomedzi všetkých verzií modelov iPhone 14 Pro a 14 Pro Max najvyššie možné.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.