AnTuTu zverejnilo rebríčky najvýkonnejších smartfónoch – vlajkové lode a zariadenia strednej triedy. Grafy sú založené na údajoch zozbieraných medzi 1. až 30. novembrom.

V segmente vlajkových lodí sa na úplný vrchol vyšplhal Asus ROG Phone II, za ktorým nasledoval rad smartfónov od OnePlus a Realme. Novembrová Top 10 vyzerá úplne inak ako za predchádzajúci mesiac. Vo výkone je jasným víťazom Snapdragon. Hneď za týmto výkonným čipsetom od Qualcommu (1. – 9. miesto) sa umiestnil Exynos 9825 poháňajúci Galaxy Note 10+ 5G od Samsungu. Zariadenie s týmto čipom sa umiestnilo až na 10. mieste.

zdroj: Antutu

Strednej triede “vládne” Redmi Note 8 Pro. Tento telefón používa Helio G90T od MediaTeku. Hneď druhým v poradí je Oppo Reno2. Tento zaujímavý smartfón sa dostal aj pred také zariadenia, ako napríklad Xiaomi Mi 9T a Samsung Galaxy A80, vďaka mierne rýchlejšiemu GPU. Reno2 používa čipovú sadu Snapdragon 730G, zatiaľ čo ostatné dva modely majú verziu bez označenia G.

Pod týmito smartfónmi sa už nachádzajú telefóny so staršími Snapdragonmi – 710/712 a dokonca sa do rebríčka dostali smartfóny so Snapdragonom 675. Tie sa umiestnili na 9. a 10. mieste.

zdroj: Antutu

Tím AnTuTu poznamenáva, že výkonný čipset a UFS úložisko sú nevyhnutnosťou pre vstup smartfónu do Top 10. Duálny kanál UFS výrazne zvyšuje šance telefónu na dobré skóre. Tieto grafy sú založené na novembrových údajoch. V poslednom čase však bolo predstavených niekoľko zaujímavých zariadení, takže aj o mesiac sa máme na čo tešiť.

Zdroj: Antutu

Prečítajte si aj:

Asus ROG Phone 2 oficiálne: Herná beštia bez kompromisov

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.