Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Synology® Inc. dnes oznámila oficiálne vydanie aplikácie Virtual Machine Manager Pro, ktorá ponúka profesionálnym používateľom služby zodpovedajúce ich potrebám. Aplikácia VMM Pro umožňuje spustiť v NAS zariadení  Synology niekoľko virtuálnych počítačov so systémom Windows, Linux a Virtual DSM.

Na základe virtualizačného clustera, flexibilnej distribúcie hardvérových prostriedkov, migrácie virtuálnych počítačov medzi hostiteľmi bez prerušenia a vytvárania pravidelných snímkov a replikácií pre zálohovanie virtuálnych počítačov pomáha používateľom s integráciou a správou viacerých NAS zariadení Synology a kladie si za cieľ vybudovanie efektívneho a bezpečného virtuaizačného prostredia.

Spoločnosť Synology sa snaží vytvárať pre svojich používateľov výkonné a pritom intuitívne riešenia. „Aplikácia Virtual Machine Manager vstúpila do širokého povedomia používateľov už so svojou poslednou verziou. Za rok si ju stiahlo a nainštalovalo cez 130 000 zákazníkov na svoje NAS zariadenia Synology. Ide o jednoznačnú ukážku toho, že produkt bol celosvetovo pozitívne prijatý a to je pre náš vývojársky tím veľmi motivujúce. Pomocou extrémne flexibilného clustera v aplikácii Virtual Machine Manager Pro dokážeme IT pracovníkom pomáhať s jednoduchým vytvorením profesionálneho a efektívneho prostredia virtualizácie v NAS zariadeniach. Okrem toho, že táto aplikácia zvyšuje efektivitu práce, chráni taktiež virtuálne počítače so zásadným významom,“ povedal Chen Feng Wang, produktový manažér virtualizácie spoločnosti Synology.

Virtualizovaná štruktúra úplne novej aplikácie VMM Pro významne zvyšuje efektivitu práce a úroveň ochrany. Dômyselne navrhnutý cluster umožňuje firmám v jednom rozhraní spravovať niekoľko NAS zariadení a pracovné virtuálne počítače rozmiestnené na rôznych NAS zariadeniach a pomáha IT pracovníkom jednoducho vytvárať plány ochrany pomocou snímkov a vzdialenej replikácie v rámci clustera. Okrem toho, že umožňuje používateľom vytvárať snímky a replikácie virtuálnych počítačov za niekoľko sekúnd, ponúka aplikácia VMM Pro ďalšie rozšírené funkcie, ako je napr. High Availability. Táto funkcia zmierňuje problémy spojené s narušením služieb a maximalizuje dostupnosť virtuálneho počítača pomocou bezproblémového nastavenia. Každé NAS zariadenie Synology s podporou aplikácie VMM Pro ponúka 30-dňové bezplatné skúšobné obdobie a spoločnosť Synology vyzýva k vyskúšaniu rozšírených funkcií aplikácie VMM prispôsobených práve pre firemné prostredie.

Medzi kľúčové funkcie aplikácie Virtual Machine Manager Pro patrí:

  • Clusterová infraštruktúra: Pomocou aplikácie VMM môžete vytvoriť clusterovú infraštruktúru až zo siedmych NAS zariadení Synology. Možnosti clusterového riešenia VMM Pro umožňuje migráciu a flexibilné škálovanie pri vytváraní záťaže a prideľovaní zdrojov.
  • Kompletná ochrana virtuálnych počítačov: Funkcie snímkov a plány ochrany ponúkané aplikáciou VMM umožňujú klonovať a obnoviť virtuálne počítače za pár sekúnd. Máte tak istotu, že dokážete napraviť akúkoľvek ľudskú chybu alebo zlyhanie hardvéru.
  • Migrácia počas prevádzky: Keď ide o podnikanie, nie je možné tolerovať žiaden výpadok. Aplikácia VMM umožňuje plynulo migrovať virtuálne počítače z jedného NAS zariadenia Synology na druhé. Dáta môžete dokonca ukladať do samostatného počítača. Rozlúčte sa s výpadkami, ktoré narúšajú chod vašej firmy.
  • High Availability: Funkcia HA aplikácie Synology VMM predstavuje cenovo prijateľný a jednoduchý spôsob zabezpečenia dostupnosti služieb. V prípade zlyhania služby dôjde k automatickému reštartovaniu postihnutých virtuálnych počítačov v inom NAS zariadení v rámci clustera.

Licencie

Pre aplikáciu Virtual Machine Manager Pro (VMM Pro) sú k dispozícii 3- a 7-uzlové licencia. Môžete tak vytvoriť cluster VMM obsahujúci až sedem NAS zariadení Synology. Každá licencia povoľuje funkciu aplikácie VMM Pro pre cluster na obdobie jedného roku.

Viac informácií k aplikácii Virtual Machine Manager Pro nájdete na stránke:

https://www.synology.com/dsm/packages/Virtualization

Viac informácií k licencii aplikácie Virtual Machine Manager Pro nájdete na stránke:

https://www.synology.com/products/VMMPro_License_Pack

Viac informácií k licencii systému Virtual DSM nájdete na stránke:

https://www.synology.com/products/VDSM_License_Pack

 

Značky: