Najnovšia generácia plne bezdrôtových slúchadiel od Apple nás potešila novými funkciami a možnosťami, no zároveň trošku sklamala priemernou kvalitou zvuku.

Poďme však od základu. Apple si dal na nových AirPods Pro záležať, čo poznať na prvý pohľad. Základom je precízne spracovaná krabička s integrovanou batériou a podporou bezdrôtového nabíjania, v ktorej sa nachádzajú samotné slúchadlá. Otváranie je po novom orientované horizontálne. Kvalitne spracované plastové slúchadlá sú zakončené mäkkým silikónovým „štupľom“, čiže ide o typ „In-Ear“.

V balení nájdete 3 veľkosti štupľov, vďaka čomu sadnú tieto slúchadlá takmer každému používateľovi. Okrem tohoto prvku sa zmenšili aj rozmery nožičiek, ktoré už tak veľmi netrčia z uší a namiesto ovládania poklepaním má každé slúchadlo plôšku citlivú na dotyk, vďaka čomu môžete ovládať niekoľko funkcií.

Najpodstatnejšou novinkou je ANC (Adaptive Noise Cancelling), teda adaptívne potláčanie okolitých ruchov. Túto funkciu môžete aktivovať dlhým podržaním „tlačidla“ na slúchadle alebo prostredníctvom pripojeného iPhonu cez ovládacie centrum. Stačí podržať prst na ikone zvuku a zobrazia sa vám tri možnosti nastavenia ANC – redukcia hluku, vypnuté ANC a transparentný posluch. Slúchadlá majú citlivé mikrofóny orientované smerom von i dnu, ktoré snímajú okolité ruchy a nežiaduce zvuky vo vnútri ucha a potom ich eliminujú intenzívnym antišumom.

Vo výsledku to funguje veľmi dobre, ale ak budete vo veľmi hlučnom prostredí, ako napr. lietadlo a pod. tak úplné ticho nezabezpečia. V električke, kancelárii a pod. je to dobre použiteľné – aj počas počúvania podcastov. Po prepnutí na transparentný posluch budete počuť všetko navôkol, čiže si ich nemusíte vyťahovať z uší ani počas rozhovoru a pod, čo sme často ocenili.

Okrem toho majú tieto slúchadlá systém prieduchov na vyrovnávanie tlakov v uchu a adaptívny ekvalizér, ktorý plne automaticky prispôsobuje stredy a výšky. Vďaka týmto technológiám to nie sú obyčajné „In-Ear“ slúchadlá, ktoré vám úplne, často až nepríjemne zapchajú uši, ale príjemné štuple, s ktorými sa nebudete cítiť nepohodlne – ani počas celodenného nosenia. Ešte dodajme, že AirPods Pro majú integrovaný mini zosilňovač a o spracovanie zvuku sa stará čip Apple H1 s desiatimi audio jadrami.

Všetky technológie fungujú veľmi dobre a spoľahlivo, akurát sa nám nepozdáva kvalita zvuku. Nie je to zlé, ale v tejto cene poznáme aj lepšie hrajúce slúchadlá do uší – chýbali nám trošku basy, ktoré by zvuk príjemne vypĺňali resp. vyvažovali. Faktom ale je, že ak nie ste extra náročný poslucháč, tak vám budú plne vyhovovať. Komunikácia s iPhonom a inými Apple zariadeniami je špičková – stará sa o to Bluetooth 5.0 a H1 čip.

„Párovanie je typicky jednoduché, stačí otvoriť AirPods Pro a mať na blízku iPhone, kde vyskočí párovacie pop-up okno. Rovnako jednoduché je aj prepínanie medzi ostatnými zariadeniami v rámci jedného Apple ID.“

Spomenúť treba aj možnosť zdieľania zvuku do dvoch párov AirPods súčasne, ako aj to,  že výdrž na jedno nabitie sa pohybuje okolo 3 až 4 hodín. V spojení s opakovaným nabíjaním v puzdre vám táto zostava vydrží v prevádzke približne 24 hodín, takže nabíjať budete iba priebežne. Na záver dodajme, že poslednú polohu AirPods Pro viete vyhľadať prostredníctvom funkcie „nájsť“, a taktiež je dobré vedieť, že sú odolné voči potu a vode (IPX4). V samotnom balení nájdete: nabíjacie puzdro, kábel USB-C/Lightning a náhradné štuple.

Jednou vetou:

Zvuk síce nie je špičkový, ale pre 70% Apple používateľov sú tieto bezdrôtové slúchadlá (asi) tým najlepším riešením.

Cena: 279 Eur

Prečítajte si aj:

iOS: Tipy na prácu s textom, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
Milovník outdooru, automobilov a technológií.