Apple bude vyrábať iPhony v Indii. Vyvážať ich však nebude

1

iPhone 8 by mohol byť „Made in India„. Ale iba v Indii.

Koncom minulého roka sa objavila informácia o tom, že Apple rokuje s indickou vládou o rozšírení svojich aktivít v tejto krajine. Predmetom rokovaní mala byť najmä výroba iPhonov, čo naznačovala aj výstavba novej továrne spoločnosti Wistron v meste Bangalore.

Zámer spoločnosti Apple vyrábať iPhony v Indii teraz oficiálne potvrdil aj Priyank Kharge, minister informatiky v indickom štáte Karnataka. Podľa jeho slov začne Apple vyrábať svoje telefóny najneskôr koncom apríla. Kharge spomenul aj to, že Apple využije továreň v meste Bangalore, čím prakticky potvrdil spoluprácu výrobcu s firmou Wistron.

V Indii vyrobené iPhony však budú určené iba pre lokálny trh, ktorý aktuálne tvorí 1,3 miliardy ľudí. Telefóny, ktoré sa budú predávať na Slovensku, tak budú aj naďalej „Made in China„. A hoci má Apple momentálne malý podiel v Indii, z dlhodobého hľadiska je to pre spoločnosť jeden z najdôležitejších trhov.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

Nápis na iPhone Made in China sa pravdepodobne zmení na Made in India

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. Pingback: Apple chce otvoriť ďalšie dve výskumné centrá v Číne, celkovo sú v pláne štyri | TOUCHIT

Pridaj komentár