Nový patent má umožniť sledovanie polohy v reálnom čase. Informácie budú detailnejšie.

Operačný systém iOS dnes umožňuje sledovať polohu prostredníctvom aplikácie Find My iPhone. Svoju lokalitu môžete zdieľať aj s priateľmi, pomocou nástroja Find My Friends. Hoci tieto aplikácie zobrazujú polohu v reálnom čase, obvykle sú prezentované bodkou, ktorej umiestnenie na mape sa v pravidelných intervaloch aktualizuje.

Apple to chce zmeniť. Nechal si patentovať novú technológiu, ktorá má ponúknuť používateľom detailnejšie informácie. Pohyb používateľov bude prezentovať s oveľa väčšou presnosťou a s lepšou vizualizáciou pohybu na mape. Takisto sa zmení aj odozva, s akou sa údaje na mape aktualizujú. Pohyb používateľa by ste mali sledovať s minimálnym oneskorením. Dodajme, že funkcia bude plne voliteľná, takže ju nemusíte využívať, ak nechcete. Nutnosťou bude pripojenie do mobilnej siete.

Apple verí, že technológia nám v budúcnosti umožní sledovať ľudí, domácich maznáčikov, ale aj robotov. Zatiaľ nie je známe, kedy sa patentovaná novinka objaví v systéme iOS .

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit