Nové iPhony sa začnú predávať 28. septembra, resp. 26. októbra v prípade iPhonu XR. Ako to bude s ich dostupnosťou u operátorov?

V deň spustenia predaja by mali byť nové iPhony dostupné v obchodoch istores, mzone, Alza či NAY. Všetky tieto obchody už na svojich webových stránkach zverejnili ceny pre náš trh, podrobne sme sa im venovali v samostatnom článku. Niektoré obchody tiež spustia predobjednávky a to týždeň pred začatím predaja.

Dostupnosť iPhonov sme overovali aj u operátorov:

Telekom spustil predobjednávky

Slovak Telekom bude mať v ponuke všetky tri farebné verzie modelov iPhone XS a XS Max. Detaily a ceny nájdete v tomto článku. Operátor tvrdí, že objednal dostatok kusov na celý kvartál a predpokladá, že väčší záujem bude o XS Max. Tomu prispôsobil aj skladové zásoby a k dispozícii bude mať viac kusov väčšieho z dvojice nových iPhonov s OLED displejom.

Telekom spustil predobjednávky v piatok 21. 9. a telefóny začne reálne predávať 28. 9. Operátor sľubuje, že telefóny objednané v predobjednávkach určite dostanete presne so spustením predaja. Ceny pre jednotlivé paušály nájdete v tomto článku.

Dostupnosť iPhonu XR, ktorý by sa mal dostať na náš trh 26. 10., nemá zatiaľ Telekom potvrdenú. Najlacnejší tohtoročný iPhone sa bude objednávať neskôr a operátor sa zatiaľ nerozhodol, ktoré verzie objedná. Celkovo je k dispozícii 18 rôznych variantov – 6 farieb a 3 veľkosti. K Apple Watch Series 4 sa Telekom nevyjadril.

Orange bude mať 64 GB a 256 GB verzie

Orange oznámil, že nové iPhony začne predávať v čase ich oficiálneho spustenia predaja. iPhone XS a XS Max bude ponúkať vo verziách 64 a 256 GB a v neskoršom termíne, ktorý je daný Applom, zaradí do ponuky aj iPhone XR vo verziách 64 a 128 GB.

iPhone XS bude dostupný v 64 GB verzii za plnú cenu 1 150 eur a v 256 GB verzii za 1 320 eur. Plná cena iPhone XS Max 256 GB je 1 420 eur. Od 26.10. 2018 bude zákazníkom dostupný aj iPhone XR.

Zákazníci Orangeu môžu nové iPhony s paušálmi Go získať so zľavou až do výšky 420 eur a v kombinácii s možnosťou splátky bez navýšenia už od 1 eura a to v prípade oboch modelov XS aj XS Max z aktuálnej ponuky Orangeu.

O2 bude mať polnočný predaj

O2 bude mať polnočný predaj v Auparkoch v Bratislave, Žiline a Košiciach a v Europa Shopping Center v Banskej Bystrici.

O2 bude mať v ponuke všetky varianty modelov iPhone XS a iPhone XS Max vo všetkých farbách a veľkostiach. Zákazníci O2 Paušálov budú mať nové iPhony k dispozícii za cenu na začiatku od 2 eur. Bonus k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam znižuje cenu, ktorú zaplatíte pri kúpe zariadenia. Uplatňuje sa 24 mesiacov vo forme zľavy z mesačného poplatku. Cena zariadenia sa rozloží na úvodnú platbu 2 € a na 24 mesačných platieb. V závislosti od zvoleného O2 Paušálu si zákazníci môžu na nové iPhony uplatniť bonus od 72 do 312 eur.

Kompletný cenník nových iPhonov v O2 nájdete v tomto článku.

Prečítajte si aj:

iPhone XS, XS Max a XR: Toto sú slovenské ceny iPhonov pre rok 2018 (doplnené)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit