Po dvoch generáciách iPhonov s funkciou Face ID sa opäť raz dočkáme overovania aj pomocou odtlačkov prstov.

Tentokrát bude modernejšie a žiaľ nedostupné pre náš trh. Táto informácia prichádza z čínskeho dodávateľského reťazca a po viacerých nepodložených správach to vyzerá skutočne tak, že čítačka odtlačkov prstov sa do iPhonov vráti  a umiestni sa priamo pod displej.

Dávnejšie spoločnosť Apple skúmala rôzne implementácie čítačky odtlačkov prstov, ale žiadna z nich nesplnila očakávania. Teraz však spoločnosť má riešenie a pripravuje ho pre cenovo dostupné iPhony s tenkými rámikmi, menším výrezom v displeji a snímačom odtlačkov prstov, ktorý bude samozrejme umiestnený pod OLED displejom.

Týmto spôsobom Apple zníži aj niektoré náklady tým, že nahradí drahšie Face ID za snímač odtlačkov prstov. Výsledkom je značné zmenšenie výrezu v displeji, práve kvôli menšiemu počtu senzorov a kamier.

Čínski používatelia majú tendenciu vyberať vlajkové modely v cenovej hladine okolo 730 dolárov, kde iPhone XR nie je úplne konkurencieschopný. Preto sa očakáva, že americká spoločnosť predstaví pre čínsky trh exkluzívny iPhone a pokúsi sa ním získať väčší podiel na trhu.

Doteraz Apple nikdy nič podobné nespravil, pričom exkluzívny model iba pre Čínu vôbec nie je vylúčený. Je pritom veľmi pravdepodobné, že pokiaľ by spoločnosť Apple takéto zariadenie vyrobila, bolo by veľmi atraktívne aj pre ostatné trhy.

Zdroj: GlobalTimes

Prečítajte si aj:

iOS 13: Nové funkcie a inovácie, o ktorých sa na WWDC 2019 nehovorilo (časť. 1)

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.