Nové funkcie budú dostupné pre všetkých predplatiteľov a bez príplatku.

Apple oficiálne oznámil, že služba Apple Music dostane od júna 2021 dve kľúčové vylepšenia. Konkrétne ide o podporu priestorového zvuku Spatial Audio s Dolby Atmos pre tisícky pesničiek a bezstratovú kompresiu zvuku pre kompletnú knižnicu hudby, ktorá momentálne obsahuje viac ako 75 miliónov songov.

Nové vylepšenia budú automaticky dostupné pre všetkých používateľov služby Apple Music a bez príplatku. Podmienkou však bude mať v zariadení nainštalovanú najnovšiu verziu operačného systému, konkrétne iOS 14.6, iPadOS 14.6, macOS 11.4 a tvOS 14.6 a novšie verzie.

Priestorový zvuk Spatial Audio budú podporovať tisícky pesničiek od umelcov ako J Balvin, Gustavo Dudamel, Ariana Grande, Maroon 5, Kacey Musgraves, The Weeknd a ďalších. Ďalšie pesničky budú pribúdať postupne. Apple Music bude automaticky prehrávať Dolby Atmos verziu pesničky, ak bude k dispozícii a ak máte slúchadlá AirPods alebo Beats s čipom H1 alebo W1.

V prípade bezstratovej kompresie zvuku bude Apple využívať ALAC kodek. Bezstratovú kompresiu zvuku si budete môcť zvoliť v nastaveniach Apple Music.

Apple Music

Apple Music dostane bezstratovú kompresiu zvuku a priestorový zvuk. Zdroj: Apple

Zdroj: Apple

Prečítajte si aj:

Apple One je tu: Ako si aktivovať balík služieb od Applu a koľko stojí na Slovensku?

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit