Apple oficiálne spustil predaj aplikácií pre iOS a macOS v rámci jedného nákupu

0

Apple oznámil tento plán už vo februári.

Vývojári aplikácií pre macOS ich môžu odteraz zakomponovať do jedného balíčka, ktorý umožní používateľom zakúpiť danú aplikáciu vo verziách pre iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS v rámci jedného nákupu. Na správu upozornil portál 9to5mac.

Aby mohli vývojári využiť novú funkciu, musia zmeniť ID kód macOS aplikácie v programe Xcode tak, aby zodpovedal označeniu celého balíčka aplikácií. Okrem nákupov samotných aplikácií sa táto zmena týka aj mikrotransakcií.

9to5mac verí, že Apple chce týmto krokom spopularizovať platformu Mac Catalyst, ktorá umožňuje jednoducho prekonvertovať aplikáciu pre iPadOS do verzie pre macOS.

Faktom však je, že zatiaľ v obchode App Store nenájdete žiadnu aplikáciu, ktorá by využívala novú funkciu zjednotených nákupov pre macOS a iOS. Apple musí totiž najskôr sprístupniť vývojárom program Xcode vo verzii 11.4.

Zdroj: 9to5mac

Prečítajte si aj:

Apple spúšťa výrobu iPhonu 9 / SE2

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>