Apple posúva plány: Nové iPhony prídu tento rok neskôr

0

Spoločnosť potvrdila mierne meškanie série iPhone 12.

Už nejaký čas môžeme sledovať správy, ktoré v porovnaní s predchádzajúcimi časovými harmonogramami naznačovali oneskorenie dodávok modelového radu iPhone 12. Tohtoročné plány spoločnosti by sa tak mohli posunúť až o niekoľko týždňov.

iPhone 12

Séria iPhone 12, Zdroj: MacRumors

Apple počas hodnotenia tretieho fiškálneho štvrťroku celú situáciu potvrdil. Luca Maestri, finančný riaditeľ spoločnosti, uviedol, že zatiaľ čo Apple minulý rok začal predávať novú generáciu iPhonov na konci septembra, v roku 2020 bude „k dispozícii o niekoľko týždňov neskôr“. Na základe toho sa očakáva, že to bude mať výrazný vplyv na finančné výsledky budúceho fiškálneho štvrťroka, pretože nové modely budú predstavené neskôr.

Niektoré zdroje uvádzajú, že tohtoročné iPhony by mohli byť síce predstavené v štandardnom septembrovom termíne, pričom k prvým zákazníkom by sa mohli dostať až niekedy v októbri. 

Je možné, že na oneskorení dodávok sa výrazne podieľa aj spoločnosť Qualcomm, ktorá takisto na svojom kvartálnom vyhodnotení finančných výsledkov hovorila o „miernom oneskorení” dodávok modemov pre spoločnosť Apple.

Zdroj: MacRumors

Prečítajte si aj:

Najlepší malý smartfón? iPhone 12 bude ešte menší ako iPhone SE

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>