Ďalšie informácie o hodinkách Apple Watch budú predstavené 9. marca. Apple možnože ukáže aj iné produkty.

Apple pozýva vybraných novinárov na svoju tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční 9. marca v San Franciscu. Je takmer isté, že táto konferencia bude venovaná primárne hodinkám Apple Watch. Hoci ich spoločnosť ukázala už koncom minulého roka, zverejnila iba časť informácií. Nepoznáme napr. detaily o výdrži batérie a Apple určite rád predstaví aj ďalšie unikátne funkcie zariadenia.

Hodinky by sa mali predávať za cenu od 350 dolárov (predpokladáme, že rovnaká suma bude aj v eurách). Budú dostupné vo viacerých modeloch a za luxusné vyhotovenie zaplatíte niekoľkonásobne viac.

Nadchádzajúca konferencia bude zaujímavá aj z toho hľadiska, že Apple predstaví úplne nový produkt. Naposledy sa tak stalo v roku 2010, keď spoločnosť odhalila tablety iPad. Špekuluje sa však, že na konferencii bude predstavená aj hudobná služba Beats alebo nový dizajn MacBooku Air. Novú verziu by si zaslúžil aj multimediálny prehrávač Apple TV.

Apple Watch boli oficiálne predstavené koncom minulého roka. Veľa informácií však stále nepoznáme

Apple Watch dostali konkurenciu

Hodinky od Applu dostali tento týždeň novú konkurenciu. Spoločnosť Pebble predstavila vynovený model svojich inteligentných hodiniek. Nazýva sa Pebble Time a prináša farebný displej s technológiou elektronického atramentu, ktorý je neustále zapnutý a ponúka až 7-dňovú výdrž. Lákadlom je štýlovejší dizajn a zabudovaný mikrofón. Viac o hodinkách Pebble Time si prečítate v našom staršom článku.

Pebble Time sú zaujímavé pre používateľov iPhonov najmä z toho dôvodu, že ide o jedny z mála hodiniek, ktoré iOS podporujú. Je veľmi pravdepodobné, že Apple Watch ponúknu unikátne funkcie, ktoré inde nenájdete. Avšak mnoho používateľov preferuje nižšiu cenu a ostatné výhody hodiniek od Pebble – najmä dlhšiu výdrž batérie. Dôkazom je takmer 50 tisíc ľudí, ktorí zariadenie podporili počas necelých 3 dní. Projekt už vyzbieral viac ako 10 miliónov dolárov, vďaka čomu hodinky Pebble Time stihli pokoriť svojho predchodcu.

Hodinky Pebble Time sú zaujímavé aj pre majiteľov iPhonov. Pozrite si prezentáciu nového farebného displeja

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit