Apple v septembri predstaví iPhone 7s aj iPhone 8. Očakávaná novinka však bude dostupná iba v limitovanom množstve

2

Celkovo 3 nové iPhony.

September je mesiac, kedy Apple tradične predstavuje novú generáciu svojho smartfónu. Tento rok nebude výnimka a to aj napriek tomu, že sa v posledných týždňoch a mesiacoch často spomínali problémy s vývojom a výrobou nového iPhonu s takmer bezrámikovým displejom. Apple totiž riešil viacero problémov, okrem iného aj umiestnenie čítačky odtlačkov prstov, ktorá by mala nakoniec vo finálnej verzii telefónu úplne chýbať.

Podľa analytikov z KGI Securities však Apple nakoniec predstaví všetky nové iPhony súčasne počas tradičnej septembrovej tlačovej konferencie. Konkrétne sa môžete tešiť na iPhone 7s so 4,7-palcovým LCD displejom, 5,5-palcový iPhone 7s Plus s LCD displejom a 5,8-palcový iPhone 8 s OLED displejom a takmer bezrámikovým displejom. V praxi to znamená, že aktuálny model iPhone 7 / Plus dostane vylepšeného nástupcu s rovnakým dizajnom a Apple zároveň prestaví aj iPhone 8 s dlho-očakávaným novým dizajnom.

Apple v septembri predstaví iPhone 7s, vrátane Plus verzie, s dobre známym dizajnom (na obrázku vľavo iPhone 7) a aj iPhone 8 s úplne novým dizajnom (na obrázku v strede a vpravo)

Toto rozhodnutie dáva zmysel. iPhone 8 s OLED displejom bude najdrahší a mnohí používatelia stále preferujú klasický dizajn s prednou čítačkou odtlačkov prstov, resp. menšie rozmery základného 4,7-palcového iPhonu.

Dodávky iPhonu 8 však budú spočiatku výrazne limitované. Analytici predpokladajú, že masová výroba začne v polovici septembra a počas prvých týždňov predaja budú na trhu iba 2 až 4 milióny kusov novinky s OLED displejom. Do konca roka by sa však malo dostať do obchodov až 50 miliónov iPhonov 8 a 55 miliónov iPhonov 7s / Plus (v pomere 35 / 20 miliónov kusov).

KGI Securities vo svojej správe taktiež informuje o tom, že iPhone 8 bude dostupný v čiernej, striebornej a zlatej farbe a všetky tri nové iPhony ponúknu rýchle nabíjanie, ak použijete samostatne predávaný USB-C Lightning kábel. K dispozícii bude aj bezdrôtové nabíjanie vo forme voliteľného príslušenstva.

Zdroj: 9to5mac

Prečítajte si aj:

Dohady: iPhone 8 nebude mať snímač odtlačkov prstov. Rozpozná vás analýzou tváre

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

2 komentáre

Pridaj komentár