LG Display by mal dodať 2÷4 milióny displejov.

Portál Bloomberg informuje o novom dodávateľovi OLED displejov pre iPhony. Apple podľa dostupných informácií čoskoro uzavrie dohodu so spoločnosťou LG Display a už nebude odkázaný iba na Samsung.

LG Display má dodať 2÷4 milióny displejov pre iPhony, čo je pomerne málo na pomery Applu, avšak v budúcnosti by sa mal počet displejov zvýšiť. Podľa analytikov je dohoda medzi Applom a LG Display kľúčová a zároveň urýchli rozmach OLED obrazoviek. Viac dodávateľov a viac OLED displejov by sa tiež malo pozitívne prejaviť na nižších cenách.

Podľa Bloombergu by mali byť prvé iPhony s OLED displejmi od LG dostupné už koncom aktuálneho roka. LG dúfa, že by mohol úplne pokryť jeden z nových modelov pre rok 2018. Zatiaľ však nie je isté, či dokáže vyrobiť potrebný počet displejov. Pripomeňme, že Apple by mal tento rok predstaviť celkovo až tri nové iPhony, dva z nich by mali byť vybavené OLED displejom.

Zdroj: Bloomberg

Prečítajte si aj:

iPhone X v lacnejšom prevedení: Takéto parametre by mali mať nové iPhony pre rok 2018

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit