Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter, mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

  • ASUS zvyšuje svoju snahu vo firemnom segmente – ponúka riešenia pre veľké firmy, malé a stredné podniky, vzdelávanie, obchod, zdravotníctvo a ďalšie segmenty
  • Produkty Expert Series prinášajú vysoký výkon, flexibilitu a spoľahlivosť pre úplnú alebo čiastočnú prácu na diaľku, a sú vybavené procesormi Intel Core 12. generácie
  • ASUS ExpertBook B9 je najľahší 14″ biznis notebook na svete
  • V portfóliu sa nachádza aj 14″ ExpertBook B7 Flip a ExpertBook B3 Detachable – prvý ASUS notebook s odnímateľnou klávesnicou, ktorý ponúka dvojitú orientáciu obrazovky na šírku aj na výšku

ASUS oznámil Expert Series 2022, široké portfólio produktov pre firmy, ktoré ponúkajú maximálnu spoľahlivosť, flexibilitu a zabezpečenie na podnikovej úrovni. Súčasťou portfólia je nový ExpertBook B9 (B9400CBA), najľahší 14-palcový biznis notebook na svete[i]; ExpertBook B7 Flip (B7402FBA), najnovší 14-palcový konvertibilný notebook s 5G pripojením a ExpertBook B3 Detachable (B3000), prvý notebook radu Expert Series s odnímateľnou klávesnicou, ktorý je možné používať v režime na šírku alebo na výšku. Nové špičkové notebooky ExpertBook, konfigurovateľné stolné počítače ExpertCenter, mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače prinášajú elegantné a flexibilné prevedenie a poskytujú vysoký výkon a odolnosť, ktorá je potrebná na každom pracovisku – v zasadačke, kancelárii, učebni, na cestách, v logistickom centre alebo v zdravotníckom zariadení.

„Miesto, kde pracujeme, sa mení a je na majiteľoch firiem, manažéroch, učiteľoch, predajcoch a ďalších výkonných pracovníkoch, aby rozhodli o tom, ktorým smerom sa bude trh uberať. Títo ľudia určujú budúcnosť nového spôsobu práce a potrebujú také nástroje, ktoré pracujú na pozadí, spoľahlivo a bez problémov každý deň. Spoločnosť ASUS je známa inováciami, spoľahlivosťou a odolnosťou svojich spotrebiteľských a herných produktov. Rad Expert Series predstavuje nový štandard na trhu PC pre firemný segment. Elitným výkonom, prvotriednym spracovaním, vojenskými štandardmi odolnosti a inovatívnymi zlepšeniami pomáhame firmám definovať svoj štýl,“ povedal Michal Mostýn, Key Account Manager spoločnosti ASUS

ASUS ExpertBook B9 – najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

ASUS ExpertBook B9 (B9400CBA) je ultraprenosný výkonný počítač, ktorý aj napriek menším rozmerom nerobí kompromisy v oblasti kvality a výkonu. Umožňuje bezproblémovú prácu na cestách a ničím nerušené videohovory. Ľahká konštrukcia zo zliatiny horčíka má hmotnosť iba 880 g[ii], pričom veko z horčíka a lítia špičkovej kvality a odolnosti bolo navrhnuté tak, aby notebook splnil najvyššie štandardy vojenskej odolnosti a najprísnejšie testy kvality spoločnosti ASUS. ASUS ExpertBook B9 ponúka aj napriek tenkému šasi až 16-hodinovú výdrž batérie[iii], a to v kombinácii s  vysokým výkonom. Novinka splní očakávania manažérov, zamestnancov na cestách a ďalších používateľov vo firmách z hľadiska výkonu a odolnosti pri každodennom používaní. Notebook má certifikáciu EPEAT Gold a ekologický obal.

ASUS ExpertBook B7 Flip – najnovší 14-palcový konvertibilný 5G ExpertBook

ASUS ExpertBook B7 Flip (B7402FBA) je dokonalý nástroj na prácu na cestách pre tých používateľov, ktorí vyžadujú vysoký výkon. Vďaka 11-hodinovej výdrži batérie a voliteľnej podpore 5G pripojenia umožňuje využívať kdekoľvek a kedykoľvek vysokorýchlostnú zabezpečenú sieť, ktorá eliminuje prerušenie spojenia a riziká verejných Wi-Fi sietí. ExpertBook B7 Flip má konštrukciu zo zliatiny horčíka a hliníka, ktorá je ľahká, tenká a zároveň odolná. Jeho ErgoLift pánt umožňuje otočenie obrazovky až o 360°, takže je možné zariadenie používať ako tradičný notebook, tablet alebo čokoľvek medzi – pánt v rámci testovania vykonal 30 000 cyklov otvorenia a zatvorenia. Notebook má vo výbave dotykovú obrazovku s pomerom strán 16 : 10, magnetický stylus ASUS, exkluzívnu numerickú klávesnicu ASUS NumberPad v touchpade, biometrické zabezpečenie vrátane prihlasovania sa pomocou tváre a snímačom odtlačkov prstov v napájacom tlačidle, režim ASUS PrivateView, ktorý stmaví obrazovku, aby mohol citlivé informácie vidieť iba jeho majiteľ. Notebook disponuje bohatou portovou výbavou vrátane podpory pripojenia až troch externých displejov.

ASUS ExpertBook B3 Detachable – prvý ExpertBook s odnímateľnou klávesnicou a dvojitou orientáciou obrazovky na šírku a na výšku

ASUS ExpertBook B3 Detachable (B3000) ponúka výdrž batérie až 21 hodín, vďaka čomu budete produktívny počas celého dňa. Konštrukcia s dvojitou orientáciou obrazovky na šírku a na výšku pomocou stojana ExpertStand a oddeliteľná klávesnica ExpertBoard umožňujú rôzne spôsoby práce kdekoľvek. Zariadenie sa používateľovi prispôsobí na mieru, či už potrebuje pracovať v horizontálnom či vertikálnom režime, s tabletom alebo notebookom. ASUS ExpertBook B3 Detachable je prvý notebook so systémom Windows s procesorom Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2 a integrovaným stylusom[iv] s rýchlym nabíjaním. Na účely videokonferencií disponuje ExpertBook B3 Detachable technológiou obojsmerného potlačenia šumu pomocou umelej inteligencie (ASUS Two-Way AI Noise-Cancelation), 5 Mpx prednou kamerou s inovatívnou technológiou 3D redukcie šumu (3DNR) a 13 Mpx kamerou na zadnej strane, ktorá eliminuje až 94 % náhodného šumu.

Okrem notebookov ExpertBook, stolných počítačov ExpertCenter, mini PC, pracovných staníc a All-in-One PC zahrnuje portfólio ASUS Expert Series aj príslušenstvo, ktoré uľahčuje prácu – dokovaciu stanicu ASUS SimPro Dock 2, ASUS Webcam Monitor, univerzálny adaptér ASUS Ultra Mini. Všetky produkty radu Expert Series ponúkajú dvojročnú záruku na produkty (3 roky v prípade stolných počítačov). Používatelia si môžu navyše zvoliť špeciálne služby ASUS Premium Care[v] na rozšírenie záruky.

Výhody značky ASUS Expert

Každá firma má iné potreby a preferuje rôzne spôsoby práce. Notebooky ExpertBook, stolné počítače ExpertCenter, mini PC, pracovné stanice a ExpertCenter All-in-One počítače sa firmám prispôsobia vďaka spoľahlivým a odolným konštrukciám, vysokému výkonu procesorov až do Intel Core i7 12. generácie, profesionálnemu zabezpečeniu a funkciám pre spoluprácu, certifikátom EPEAT a Energy Star, technológii ASUS Two-Way AI Noise Cancelation pre čistú kvalitu videohovorov, fyzickej krytke webovej kamery na ochranu súkromia a podpore najnovšieho pripojenia Intel WiFi 6E. Komplexné portfólio radu ASUS Expert Series poskytuje výrobcom, firmám a zamestnancom verejného sektora podporu pri zvládaní náročných pracovných dní:

  • Odolnosť a spoľahlivosť: Produktyradu Expert Series poskytujú maximálnu spoľahlivosť, odolné prevedenie, zosilnenú konštrukciu a udržateľné materiály. Tieto zariadenia prechádzajú prísnymi testami odolnosti ASUS aj amerického vojenského štandardu MIL-STD 810H a zvládnu hodiny až dni nepretržitého používania. Profesionálne bezpečnostné prvky – zabezpečenie TPM 2.0, slot pre zámok Kensington, fyzická krytka webovej kamery a ďalšie – umožňujú prevádzku bez problémov a chránia prácu aj dáta používateľa.
  • Flexibilita a variabilita: Rad Expert Series obsahuje konfigurovateľné notebooky, stolné počítače, pracovné stanice a All-in-One počítače, ktoré firmám poskytujú odolnosť, výpočtový výkon a spoľahlivosť, čo je nevyhnutné na každodenné používanie a budúce plánovanie. Do kancelárií alebo domácich pracovní sú vhodné notebooky ASUS ExpertBook a stolné počítače ASUS ExpertCenter, pracovné stanice, mini PC alebo All-in-One počítače. Pre zamestnancov na cestách sú ideálne notebooky ASUS ExpertBook B9 Detachable, ASUS ExpertBook B7 Flip alebo ASUS ExpertBook B3 Detachable.
  • Jednoduchá správa: Vďaka nástrojom pre vzdialenú správu, ako je ASUS Control Center[vi] a aplikácia MyASUS, môžu firmy jednoducho spravovať produkty radu Expert Series a poskytovať podporu zamestnancom bez ohľadu na to, odkiaľ pracujú.

[i] K 7. januáru 2022 na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva veľkosť a hmotnosť notebooku ExpertBook B9 s konkurenčnými produktmi ostatných výrobcov. Skutočná hmotnosť sa môže odlišovať podľa špecifikácií.

[ii] Iba ASUS ExpertBook B9 s voliteľnou batériou 33 Wh

[iii] Iba ASUS ExpertBook B9 s batériou 66 Wh.

[iv] K 17. novembru 2021 je ASUS ExpertBook B3 Detachable na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva ExpertBook B3 Detachable s konkurenčnými produktmi ostatných výrobcov prvým notebookom s integrovaným stylusom, ktorý využíva platformu Snapdragon 7c Gen 2 a dodáva sa s predinštalovaným operačným systémom Windows.

[v] Službu ASUS Premium Care je možné zakúpiť a aktivovať iba v krajine, kde ste si pôvodne zakúpili svoj nový produkt ASUS. Služby sa môžu odlišovať v závislosti od regiónu, v ktorom sa nachádzate.

[vi] ASUS Control Center je voliteľná funkcia a jeho dostupnosť sa odlišuje podľa regiónu. Podrobnosti zistíte u vášho predajcu značky ASUS.

Značky: