Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ASUS predstavila na veľtrhu Computex portfólio nových produktov, ktoré majú zjednodušiť životy ľudí a vniesť do nich harmóniu. Sú inšpirované krásou a silou prírody a ich ústredný motív, Zensácia, je prehliadkou filozofie spoločnosti ASUS – snahou poskytovať neuveriteľné zážitky a dostupnú krásu pre každého.

Nové produkty odhalil predseda predstavenstva spoločnosti ASUS, Jonney Shih. Ako prvé oznámil zariadenia, ktoré sú navrhnuté s dôrazom na výnimočnú mobilitu, multimediálnu zábavu a produktivitu. ZenFone Selfie je plne vybavený smartfón s pokročilou technológiou fotoaparátu pre fotenie tých najlepších selfie fotiek. ZenPad 8.0 je 8-palcový tablet s vynikajúcimi multimediálnymi vlastnosťami. Zároveň je to prvý tablet na svete, ktorý je možné výrazne prispôsobiť potrebám používateľa. ZenPad S 8.0 je prvý tablet na svete so 4 GB operačnou pamäťou. Ponúka extrémny výkon v jedinečnom štýle.

Zen AiO Series, produktová rada prémiových all-in-one počítačov, stelesňuje perfektnú rovnováhu medzi krásou a výkonom. 32-palcový 4K/UHD monitor ASUS ProArt PA329Q s úžasným zobrazením detailov je určený kreatívnym profesionálom, ako sú digitálni umelci a fotografovia.

Som nadšený, že môžem byť tu, na Computexe a predstaviť najnovšie inovácie, inšpirované Zenom,“ povedal Jonney Shih. “Tieto úžasné výtvory sú navrhnuté v rovnováhe krásy a výkonu a perfektne stelesňujú našu víziu In Search of Incredible. Snažíme sa vytvoriť prirodzené a prepojené digitálne životy pre každého.

ZenPad

ZenPad je produktový rad prémiových tabletov, ktoré kombinujú vycibrený štýl s vynikajúcou zábavou a produktivitou. ZenPady sú dostupné v troch veľkostiach — 7-palcový ZenPad 7.0 ( modely Z370C/CG/CL), 8-palcový ZenPad 8.0 ( modely Z380C/KL) a ZenPad S 8.0 (modely Z580C/CA) s voliteľným Z Stylusom a 10-palcový ZenPad 10.1 (modely Z300C/CG/CL) s voliteľnou klávesnicou. Tablety sú dostupné vo verziách Wi-Fi a LTE/3G s funkciou telefonovania.

ZenPady sú navrhnuté, aby poskytovali výnimočné multimediálne zážitky. Majú široký HD IPS displej s exkluzívnym vylepšením obrazu ASUS VisualMaster. Technológie ASUS Tru2Life a TruVivid po prvýkrát integrujú pokročilé metódy spracovania obrazu, ktoré sa využívajú v high-endových televízoroch, do tela tabletu. ASUS Tru2Life analyzuje každý pixel v obraze predtým, ako je zobrazený a inteligentne vylepšuje kontrast a zaostrenie. Obraz je vďaka tomu neuveriteľne detailný a realistický.

ASUS TruVivid transformuje štandardný štvorvrstvový dizajn displeja do dvoch vrstiev, čím zlepšuje jas obrazu a odozvu na dotyk.

ZenPady sú taktiež prvé tablety na svete, ktoré majú v sebe integrovanú technológiu DTS Premium Sound. Zabudovaný DTS-HD kodek presne reprodukuje zvuky zo všetkých multimédií a umožňuje používateľom prehrávať hudbu alebo filmy na pripojenom zvukovom systéme a to až v režime 5.1 kanálového DTS priestorového zvuku. ZenPady taktiež obsahujú aplikáciu DTS Sound Studio, ktorá umožňuje transformovať stereo zvuk na virtuálny priestorový zvuk.

ZenFone Selfie

ZenFone Selfie je unikátny smartfón, navrhnutý tak, aby snímal tie najlepšie selfie fotky, rýchlo a jednoducho. Je vybavený predným a zadným 13MP PixelMaster fotoaparátom s duálnym LED Real Tone bleskom. ZenFone Selfie fotí nádherné a prirodzené selfie fotky v úžasne vysokom rozlíšení. Zadný fotoaparát je vybavený f/2.0 šošovkou a laserovým automatickým zaostrením, vďaka čomu je zaostrovanie rýchle, a to aj v slabých svetelných podmienkach.

ZenFone Selfie obsahuje aj užitočný režim ZenUI Beautification. Používatelia niekoľkými dotykmi zjemnia črty tváre, útle líca alebo vylepšia farbu kože – to všetko v reálnom čase. Vo výbave je aj režim Selfie Panorama mode, ktorý plnohodnotne využije prednú f/2.2 šošovku s 88-stupňovým zorným uhlom a zachytí selfie panorámu až do 140 stupňov. Ideálne pre skupinové fotky s kamarátmi.

ZenFone Selfie má veľký, 5,5-palcový displej, ktorý je na uchopenie podobný väčšine 5-palcových smartfónov. Poskytuje maximálnu zobrazovaciu plochu pri zachovaní pohodlného používania. Má Full HD rozlíšenie 1920 x 1080 a IPS panel so širokými 178-stupňovými pozorovacími uhlami a ohromnou hustotou 403ppi.

Technológia ASUS TruVivid oživuje zobrazované farby, takže fotografie vyzerajú najlepšie, ako môžu. Ochranné sklo Corning Gorilla Glass 4 pokrýva celý displej a chráni ho pred pádmi a poškriabaním.

ZenFone Selfie je vybavený prvým 8-jadrovým, 64-bitovým procesorom. Qualcomm Snapdragon 615 poskytuje najlepší multimediálny zážitok pri zachovaní výbornej efektivity spotreby energie.

Cena a dostupnosť

Cena a dostupnosť jednotlivých produktov budú spresnené neskôr.

O jednotlivých produktoch sme podrobne informovali v našej sekcii venovanej veľtrhu Computex 2015.