ASUS predstavil nový model ZenBooku. UX305 zaujme novým procesorom Intel Core M, ktorý nemá ventilátory a má veľmi dobrú efektivitu spotreby energie. Výkonnostne je zrovnateľný s vybranými procesormi Intel Core i5.

ZenBook UX305 je momentálne najtenší ultraprenosný 13,3-palcový notebook s QHD+ rozlíšením na svete. Má hrúbku iba 12,3 mm, hmotnosť 1,2kg. Zariadenie je určené pre náročných používateľov, ponúka IPS displej s rozlíšením 3200 x 1800, procesor Intel Core M, operačnú pamäť do veľkosti 8 GB RAM, ultra-rýchly SSD disk s kapacitou až 512 GB a výdrž batérie do 10 hodín. Samozrejmosťou je telo z hliníka. UX305 poteší vynoveným dizajnom a diamantom brúsenými hranami. Je dostupný v dvoch farbách — Obsidian Stone (čierna) a Ceramic Alloy (biela).

ASUS sa chváli aj audiovizuálnymi schopnosťami tohto ultraprenosného notebooku. Displej sme spomenuli, o výnimočný zvuk sa postarajú technológie ASUS SonicMasterICEpower, Bang & Olufsen. Zariadenie sa dostane na náš trh v priebehu najbližších dní – v obchodoch sa má objaviť koncom februára za cenu 699 EUR. Recenziu notebooku vám samozrejme prinesieme.

Kompletné špecifikácie nájdete na stránke výrobcu.

ASUS ZenBook UX305

ASUS ZenBook UX305 vo farebnom prevedení Ceramic Alloy

 

Zdroj: ASUS  

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit