Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ASUS oznámil, že jeho produkty získali šesť ocenení Best Choice a jedenásť cien d&i (design and innovation) na veľtrhu Computex 2018. ZenBook S vyhral ceny Best Choice of the Year, Best Choice Golden a Computex d&i a úspešný bol aj ZenFone 5, ktorý získal ocenenie Best Choice Golden.

Ceny Computex d&i udeľuje Taiwanský výbor pre rozvoj zahraničného obchodu (Taiwan External Trade Development Council – TAITRA) v spolupráci s organizáciou International Forum Design (iF) z Nemecka. Ocenenia sú uznaním produktov, ktoré vynikajú dizajnom a inovatívnymi funkciami. Porotu tvoria najlepší dizajnéri na svete, experti a zástupcovia venture kapitálu, ktorí hodnotia stovky produktov a posudzujú ich podľa piatich kritérií – inovácia, funkcionalita, estetika, spoľahlivosť a miesto na trhu.

Ocenenia Best Choice Awards boli založené v roku 2002 a organizuje ich Computex Taiwan. Ocenené produkty vynikajú funkcionalitou, inováciami a trhovým potenciálom.

Víťaz ocenení Best Choice of the Year, Best Choice Golden a Computex d&i

ZenBook S (UX391) je prémiový 13,3-palcový ultraprenosný notebook so systémom Windows 10, vysokým výkonom a konektivitou bez kompromisov. Takisto spĺňa vojenské štandardy MIL-STD-810G pre odolnosť. Notebook má hrúbku iba 12,9 mm a hmotnosť len 1 kg.

Inovatívny pánt ErgoLift automaticky zdvíha klávesnicu o 5.5° pre pohodlné písanie a lepšie chladenie. Notebook poháňa procesor Intel® Core™ 8. generácie a rýchle PCIe® x4 SSD úložisko. ZenBook S má vo výbave aj 4K UHD NanoEdge dotykový displej a výdrž batérie až 13,5 hodiny.

Víťaz ceny Best Choice Golden

ZenFone 5 (ZE620KL) je úžasný 6,2-palcový smartfón s duálnym fotoaparátom a umelou inteligenciou (AI). ZenFone 5 prináša revolúciu do mobilnej fotografie a umožňuje používateľom jednoduchšie a inteligentnejšie zachytiť každý moment.

ZenFone 5 je prvý smartfón na svete s najnovším procesorom Qualcomm® Snapdragon 636 s plynulou a energeticky efektívnou prevádzkou a funkciami umelej inteligencie. ZenFone 5 je vybavený duálnym fotoaparátom, ktorý sa prispôsobuje a učí, takže vždy dokáže zachytiť optimálnu fotografiu. Fotoaparát pozostáva zo senzora Sony® IMX363, druhého 120° fotoaparátu a vylepšení umelej inteligencie, ako je automatické rozpoznanie scény či skrášlenie alebo aplikovanie portrétového efektu v reálnom čase.

Víťazi ceny Computex Best Choice

 • ZenFone 5Q (ZC600KL) je štýlový 6-palcový smartfón s prvým oznámeným[1] systémom štyroch fotoaparátov. ZenFone 5Q je ideálna voľba pre milovníkov fotenia, ktorí sa chcú odlíšiť od ostatných. ZenFone 5Q je vybavený 20MP Sony® selfie fotoaparátom a 16MP zadným fotoaparátom a unikátnymi 120° fotoaparátmi vpredu a vzadu. Každý fotoaparát pritom funguje nezávisle a umožňuje tvoriť ideálne fotografie. 6-palcový Full HD+ IPS displej má pomer strán Full View 18:9.

ZenFone 5Q poháňa procesor Qualcomm® Snapdragon 630, ponúka 3300 mAh batériu a pokročilé funkcie ako NFC, odomykanie tvárou, snímač odtlačkov prstov a podporu pre dve SIM karty.

 • Bezel-free Kit je príslušenstvo, ktoré umožňuje eliminovať medzery pri spojení viacerých monitorov.
 • ROG Zephyrus (GX501GI) je najtenší herný notebook na svete s 8. generáciou procesora Intel® Core i7 a grafickou kartou NVIDIA® GeForce® GTX 1080 (Max-Q). Zephyrus má displej na úrovni IPS s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, 3 ms (GTG) odozvou, 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB a technológiou NVIDIA G-SYNC. 15,6-palcový Zephyrus tiež ponúka exkluzívny chladiaci systém ROG Active Aerodynamic System (AAS) a osvetlenie ASUS Aura Sync.

Víťazi ocenenia Computex d&i

 • ZenBook Pro 15 (UX580) je výkonný notebook pre profesionálov s futuristickým dotykovým displejom ScreenPad, ktorý prináša úplne nový spôsob ovládania notebooku. ScreenPad inteligentne kombinuje touchpad a farebný dotykový displej pre nové inteligentné spôsoby ovládania Windows aplikácií a dedikovaných programov – ScreenPad aplikácií. ZenBook Pro 15 tiež ponúka procesor 8. generácie Intel® Core™ až do i9, grafickou kartou GeForce® GTX 1050Ti GPU, 1TB PCIe x4 SSD úložiskom, gigabitovou Wi-Fi a portami Thunderbolt™ 3. Jeho 15,6-palcový 4K UHD NanoEdge PANTONE® displej pokrýva 100 % farebného priestoru Adobe RGB s odchýlkou ∆E (Delta-E) < 2.0.

 • VivoBook S15 (S530) and S14 (S430) sú štýlové a ľahké notebooky, ktoré budú dostupné v piatich farbách a s viacerými vzormi povrchovej úpravy. Majú hmotnosť iba 1,8 kg, resp. 1,4 kg a hrúbku 18 mm. Špeciálny pánt ErgoLift zabezpečuje pohodlné písanie a zlepšuje chladenie.

VivoBook S15 a S14 sú prvé notebooky radu VivoBook s tenkým rámikom NanoEdge po troch stranách displeja a s 86 %, resp. 84 % pomerom obrazovky k telu. Novinky poháňajú procesory 8. generácie Intel® Core™ až do i7 a grafická karta NVIDIA® GeForce® MX150.

VivoBook S13 (S330) je notebook s 13-palcovým displejom v kompaktnom tele o veľkosti štandardných 11-palcových notebookov. Je to zároveň prvý notebook spoločnosti ASUS s ultratenkým rámikom NanoEdge po všetkých štyroch stranách displeja, vďaka čomu sa podarilo dosiahnuť úctyhodný 89 % pomer obrazovky k telu. Bez kompromisov je aj výkon, ktorý zabezpečuje 8. generácia procesorov Intel® Core™ i7 a grafická karta NVIDIA® GeForce® MX150.

 • ROG Zephyrus M (GM501) je herný notebook s obrovským výkonom v malom tele. Poháňa ho procesor 8. generácie Intel® Core™ i7 a grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX 1070. Notebook je vybavený aj displejom na úrovni IPS so 144 Hz frekvenciou a 3 ms odozvou a technológiou NVIDIA G-SYNC™. Nechýba ani revolučný chladiaci systém Active Aerodynamic System (AAS).
 • ROG Strix SCAR II & Hero II (GL504) sú druhou generáciou notebookov, ktoré boli navrhnuté špeciálne na hranie FPS a MOBA titulov. Oba notebooky majú ako prvé na svete 144 Hz displej s ultratenkými rámikmi a 3 ms (GTG) odozvou, hernú klávesnicu HyperStrike Pro a chladiaci systém HyperCool Pro pre chladenie procesora aj grafiky. Tieto notebooky sú tiež prvé na svete s viacerými Wi-Fi anténami pre lepšiu konektivitu.
 • ROG Strix SCAR & Hero Edition (GL503/GL703) sú herné notebooky špeciálne na hranie FPS a MOBA hier. Ponúkajú najnovšie procesory Intel® Core™ i7, grafické karty NVIDIA® GeForce® GTX 10 Series a 15,6-palcový (GL503), resp. 17,3-palcový (GL703) displej.
 • ROG Huracan (G21) sa odlišuje od všetkých ostatných stolných herných počítačov. Má agresívne ladené šasi s asymetrickým dizajnom, procesor Intel ® Core™ i7 8. generácie a grafickú kartu NVIDIA® GeForce® GTX 1080.
 • ROG Strix GL12 je navrhnutý pre nikdy nekončiaci hlad po ešte väčšom výkone a nekonvenčnom dizajne. Základom počítača je od výroby pretaktovaný procesor 8. generácie Intel® Core™ i7-8700K (až do 4,8 GHz, šesť jadier) a grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX 1080.
 • ProArt PQ22UC je prvý 21,6-palcový OLED 4K UHD (3840 x 2160) monitor s hustotou 204 PPI a podporou HDR.
 • ASUS Mini PC PB Series ponúkajú výkon stolných počítačov v kompaktných rozmeroch. Dostupné sú v konfiguráciách s procesormi Intel® Celeron®, Pentium® Gold alebo Core™ T Series.
 • AiMesh AX6100 Wi-Fi System (RT-AX92U 2-Pack) je prvý mesh Wi-Fi systém na svete s najnovším štandardom 802.11ax.

[1] Podľa trhového prieskumu spoločnosti ASUS z februára 2018

Značky: