Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Výsledky si na oficiálnej stránke a v aplikácii olympiády pozrelo viac ako 64 miliónov ľudí, čo je nový rekord zimných olympiád.

Zimné olympijské a paralympijské hry 2022 v Pekingu sa skončili úspechom. Súťažilo na nich viac ako 3400 športovcov, ktorí sa spoliehali na kľúčové digitálne systémy, orchestrované a zabezpečené spoločnosťou Atos. Tá využila svoje globálne digitálne platformy, infraštruktúru a odborné znalosti orchestrácie. Atos už 30 rokov podporuje olympijské a paralympijské hry a využíva digitálne inovácie, aby si fanúšikovia mohli v reálnom čase vychutnať úspechy športovcov kdekoľvek a na akomkoľvek zariadení. Nespíme však na vavrínoch: tímy Atosu už začali pracovať na príprave Olympijských a paralympijských hier v Paríži v roku 2024.

Orchestrácia digitálnej infraštruktúry pre 187 súťaží

Atos ako Celosvetový IT partner Medzinárodného olympijského výboru (IOC) i Medzinárodného paralympijského výboru (IPC) a ako hlavný integrátor riadil a organizoval kľúčové digitálne IT systémy, ktoré prispeli k bezpečnému konaniu hier v Pekingu.

Atos dodal viac ako 50 kritických IT aplikácií, ktoré umožnili hladký chod celého podujatia, vrátane 187 súťaží v priebehu jedného mesiaca. Patrili medzi ne napríklad riešenia Olympic Management System (OMS), ktorý uľahčil plánovanie a prevádzku (akreditácie, riadenie pracovnej sily, dobrovoľnícky portál, rozvrh súťaží, športové podujatia a kvalifikácie, eHlasovanie) a Olympic Diffusion System, ktorý fanúšikom, novinárom a vysielateľom na celom svete prinášal v reálnom čase výsledky jednotlivých súťaží. Atos tiež zabezpečoval IT infraštruktúru svojimi cloudovými bezpečnostnými službami, vrátane Centra bezpečnostných operácií (SOC) a tímu CSIRT, ako aj služieb na detekciu a reakciu na incidenty a hodnotenie zraniteľností.

Kľúčové odborné znalosti v orchestrácii

Atos po prvý raz nasadil systémy pre olympiádu vo verejnom cloude. Vznikla tak potreba vytvoriť aplikácie, ktoré by boli kompatibilné s rôznymi IT prostrediami a implementovať inovatívne technológie i nové pracovné postupy, ako napríklad Edge computing a DevOps computing, aby sa posilnila agilita a bezpečnosť celej architektúry. Všetky kritické systémy boli orchestrované v cloude z ústredného centra Atosu pre technologické operácie v Barcelone s využitím odborných znalostí spoločnosti.

Olympijské a paralympijské hry v Pekingu 2022 zaznamenali miliardy prístupov naprieč digitálnymi platformami. Je to dôkaz rastúcej popularity a konektivity hier. Pri týchto hrách museli tímy Atosu prejaviť opäť veľkú agilitu, keďže olympiáda v Tokiu 2020 sa konala o rok neskôr ako sa plánovalo,“ povedal Rodolphe Belmer, CEO spoločnosti Atos. „Sme hrdí na náš 30-ročný príspevok k olympijskému a paralympijskému hnutiu. Už teraz sa sústredíme na našu ďalšiu výzvu: Olympijské a paralympijské hry v Paríži 2024. Sto rokov po poslednej parížskej olympiáde sme viac ako šťastní, že môžeme hry v roku 2024 privítať v našom domovskom meste. Nepochybne budú výnimočné!

Olympijské hry boli vždy v popredí technologických inovácií. Peking 2022 nebol výnimkou, vďaka nášmu Celosvetovému olympijskému partnerovi, spoločnosti Atos, ktorý hral kľúčovú rolu v našom prístupe a pri orchestrácii IT a pomohol dosiahnuť bezpečné a zaistené hry,“ povedal Thomas Bach, prezident Medzinárodného olympijského výboru (IOC).Atos ako TOP partner poskytuje kľúčové služby, ktoré sú hybnou silou olympijského hnutia.

O Atose radi rozmýšľame ako o našom tichom partnerovi. Nevidíme ho, no vieme, že jeho odborníci v zákulisí zohrávajú úplne zásadnú úlohu. Jeho kľúčové systémy pre paralympijské hry nám umožňujú zapájať celosvetové obecenstvo a odovzdávať odkaz inklúzie,“ povedal Andrew Parsons, prezident Medzinárodného paralympijského výboru (IPC).Počas deviatich súťažných dní naši športovci dokázali, že Zmena sa začína športom. Tým, že prepojili, zabezpečili a digitálne sprístupnili pekinské paralympijské hry všetkým zainteresovaným stranám, zohrali tímy Atosu dôležitú úlohu. Atos nám pomohol zdôrazniť, že naše hry sú platformou pre zviditeľnenie, prístupnosť a rovnaké práva pre ľudí so zdravotným postihnutím.“

Peking 2022: Fakty a čísla

  • 187 podujatí v programe zimnej olympiády a paralympiády, ktorých výsledky boli takmer okamžite k dispozícii fanúšikom, novinárom a vysielateľom
  • miliardy divákov
  • 100-tisíc hodín technického testovania
  • výsledkovú webovú stránku na oficiálnej stránke olympiády a aplikáciu využilo viac ako 64 miliónov ľudí – svetový rekord pre zimné olympiády
  • vydaných viac ako 250-tisíc akreditácií, ktoré zároveň slúžili ako bezpečný dokument na vstup do Činy
  • 118 802 účastníkov riadených cez systém správy pracovnej sily, vrátane zamestnancov Organizačného výboru olympijských a paralympijských hier a 18-tisíc dobrovoľníkov….
  • viac ako 850-tisíc bezpečných prenosov údajov z OMS do integrovaných systémov tretích strán
  • množstvo fyzických serverov o viac ako 30 % nižšie v porovnaní s predchádzajúcimi zimnými hrami – v Pchjongčchangu v roku 2018 ich bolo 257, kým v Pekingu 2022 len 179

Značky:

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.