Nový Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122k e-CTV je auto určené pre podnikateľov. Je mimoriadne luxusné, priestranné, pri prevádzke tiché a zaujme aj nízkymi prevádzkovými nákladmi. Na Toyotu sa dá spoľahnúť je to značka s extrémne nízkou poruchovosťou svojich automobilov.

Vo výbave je kombinovaný pohon benzínový motor a elektrický pohon s prevodovkou e-CTV. Na komponenty hybridného pohonu poskytuje Toyota záruku 5 rokov alebo 100 000 km. Nás auto zaujalo z technologickej výbavy a je tu napr. sledovanie auta v mŕtvom, uhle, upozornenie na dopravu za vozidlom, systém na detekciu prekážky, inteligentný parkovací systém a veľký 8-palcový TFT displej na palubnej doske. My sme mali aj doplnkovú výbavu s premietaním dôležitých informácií na čelné sklo pred vodičom. Priať si môžete ešte strešné okno a strešný nosič. Navigácia má aktualizáciu počas troch rokov. Páčilo sa nám automatické prepínanie diaľkové/tlmené svetlá. Super je aj bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu, ktoré je ale dosť ukryté.

Auto môže byť na 18-palcových zliatinových diskoch s pneumatikami 225/40 R18. Podľa výrobcu je kombinovaná spotreba 3,4 až 3,8 litra/100 km, my sme jazdili s hodnotou okolo 6 litrov/100 km, ale auto sme nijako nešetrili, skôr sme si ho chceli naplno užiť. Reálne je dostať sa s ľahkou nohou na spotrebu okolo 5 litrov.

Celový výkon pohonu je 122 koní (90 kW), zrýchlenie z 0 na 100 km/h je za 11 sekúnd. Z dynamickým vlastnostiam veľmi pomáha elektrická časť pohonu. Samotný benzínový motor má výkon 98 koní (72 kW) pri 5200 ot/min. Základný objem batožinového priestoru je 471 litrov a dá sa ďalej zväčšiť sklopením operadiel zadných sedadiel.  polomer otáčania 5,2 metrov. Vyhrievané sú všetky štyri sedadlá. Nová Toyota Corolla má rozmery 4630 × 1780 × 1435 mm.

Vo vnútri je napr. kožený hlavica radiacej páky a rovnako aj kožou potiahnutý volant s ovládacími prvkami na ňom. Vzadu je stredový stĺpik s držiakom nápojov.

Celkovo je jazda s týmto auto veľmi príjemná. Cítite sa podobne pohodlne ako vo vašej obývačke. Technologická výbava je veľmi bohatá a cenu auta považujeme za adekvátnu výbave aj značke. Základná cena Toyota Corolla 1,8 Hybrid je 23 500 eur, my sme vak mali ešte doplnkovú výbavu a tiež príplatok za farbu.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.